Wpis z mikrobloga

@peetee: Nie znam się na historii, ale gość z kluczem to może być św. Piotr. Fajnie jak troglodyta bierze się za identyfikację wizualną.

Co do idei zamawiania loga przez instytucje publiczne to niezłe to przewalanie pieniędzy. Ja bym to podciągnął pod niegospodarność i ganiał prokuraturą.
  • Odpowiedz
@peetee: Przecież nie chodzi o "dwóch gości w herbie" tylko o świętych (pomijając religię to postaci historyczne) Piotra i Pawła. Rozumiesz? P i P. No i jeszcze P jak...uwaga...Poznań. Wiec trochę litera P ma sens ¯\(ツ)/¯. O ile logo, rzecz czasem skomplikowana, to biorąc się za ocenę warto wiedzieć co to za faceci w herbie.
  • Odpowiedz
@peetee: pomijając czy fajne czy nie jeszcze 15 lat temu mój profesor(autor wspaniałych plakatów z czasów PRL czy logosów do dziś używanych) dostał by zawału. Tu kółka, tu owale, tu gwiazdki, tu linie, symbolika z dnpy. Nic do siebie nie pasuje, jednak wszystko ewoluuje. Pytanie czy w dobrą stronę.
  • Odpowiedz
@peetee: najgorsze jest to że się za chwile ludzie po prostu do tego przyzwyczają, tak jak do wszystkiego, i tak krok po kroku wszystko na świecie robi się coraz bardziej gówniane.
  • Odpowiedz
  • 1
Przecież nie chodzi o "dwóch gości w herbie" tylko o świętych (pomijając religię to postaci historyczne) Piotra i Pawła. Rozumiesz? P i P. No i jeszcze P jak...uwaga...Poznań. Wiec trochę litera P ma sens ¯\(ツ)/¯. O ile logo, rzecz czasem skomplikowana, to biorąc się za ocenę warto wiedzieć co to za faceci w herbie.


@niemajuzsensownychnickow: masz dosłownie napisane "uproszczenie herbu miasta" oraz ścieżkę do tego uproszczenia. Na drugiej ilustracji masz
  • Odpowiedz