Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką Wikipedię. Następne wchodzę w artykuł o jakiejś gminie / małym miasteczku, które dumnie chwali się zasłużonymi obywatelami i wklejam im zbrodniarzy wojennych, którzy żyli sobie w tym miejscu po wojnie :D

Zdjęcie dla przykładu.

Niestety często edycja wchodzi dopiero za 3-4 razem bo jest usuwana lub edytowana często przez gminę ale jestem uparty :D

Następne staram się edytować artykuł w Niemieckiej wikipedii dodając informacje, że obywatele tego miasteczka żyli obok zbrodniarza po wojnie ale im to nie przeszkadzało :D

Informacje o kogo chodzi w tym artykule:

August Bender. Zbrodniarz wojenny i lekarz w obozie koncentracyjnym KZ Buchenwald, który do 2005 roku mieszkał sobie spokojnie w małym Niemieckim miasteczku. Wszyscy sąsiedzi ba nawet całe miasteczko wiedziało kim jest najbardziej szanowany lekarz w mieście :)

W 1949 roku Bender rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w Kelz w gminie Vettweiss i praktykował tam do 1988 roku stając się najbardziej szanowanym lekarzem w gminie.

Więcej tu o tym zbrodniarzu:

https://wykop.pl/wpis/74066001/od-jakiegos-czasu-z-racji-ogromnego-wolnego-czasu-

#ciekawostki #jestemchory #wojna #niemcy #historia #wikipedia
Caracas - Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką...

źródło: temp_file2926320689083779311

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
@cytr0netx99

@srogie_ciasteczko nie potepiam. AK walczyło z banderowskimi ludobójcami. Mam nadzieję, że pomogłam


Dzięki za potwierdzenie! Jesteś dokładnie taki sam jak ci Niemcy, którzy nie widzieli niczego złego w nazistach mordujących Polaków.

Bardzo łatwo wam przychodzi usprawiedliwienie najgorszych zbrodni ludzkości, wystarczy jak idiota napisać, że nic złego się nie wydarzyło, a zbrodniarze to wg was wręcz bohaterowie.
  • Odpowiedz
@cytr0netx99 nie widzisz niczego złego w mordowaniu ukraińskich dzieci i cywilów, bo nie masz jakiejkolwiek moralności, tak jak każdy nacjonalista.

Nie ma niczego bardziej oczywiście złego niż zabijanie małych dzieci, albo nieuzbrojonych cywilów w ich własnych domach, tak jak to robiła AK.

Nie wiem po co narzekasz na UPA i nazistów, jak to są twoi koledzy. Do nich ci najbliżej moralnie i "kulturowo".
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko ale fikołki xD jakie mordowanie dzieci jelopie ci sie chyba mieszają wyczyny upa. AK nie prowadziła ludobojstwa i takie są fakty. były jakieś tam gorsze epizody jak na każdej wojnie, ale gdzie porównywać Polska reakcje z planowym ludobójstwem. To nie są rzeczy porównywalne w żadnym stopniu.
  • Odpowiedz
@Caracas: Miras, jesteś wielki. Tak jak już ktoś tu wcześniej pisał- zakładaj tag i napewno znajdą się ludzie, którzy będą pilnować, żeby Twoje edity w wikipedii nie zniknęły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@srogie_ciasteczko AK mordowała? Gdzie co i jak? Mam zawalone 3 półki książkami z II wojny światowej i to jakaś nowość o masowych ludobójstwach przez AK.

Wiem za to z dziesiątek książek, że w obozie w TREBLINCE Ukraince stanowili większość katów.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_szkoleniowy_SS_w_Trawnikach

Początkowo w szeregach formacji służyli wyłącznie sowieccy jeńcy wojenni, którzy przeszli na służbę niemiecką. Dopiero jesienią 1942 roku zaczęto werbować także cywilów[11]. Większość strażników była Ukraińcami lub pochodziła z terenów Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Caracas: Zawsze podejrzewałem że niemcy niewiele zmienili swoją dawną mentalność i ten przykład mnie trochę bardziej w tym utwierdza. Popracowałem trochę jako kierowca międzynarodowy i nigdzie w Europie nie spotkałem się z takim chamstwem, wręcz obrzydzeniem w stosunku do człowieka rozpoznanego jako Polak, niż w niemczech. Zwłaszcza we wschodnich rejonach i na granicy ze szwajcarią. Jak się dwa razy wkurzyłem i postawiłem na swoim, to aktywacja niemca dosłownie jak w sławnej
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: czemu uważasz, że to służy skłóceniu dwoch nacji? Czemu uważasz, że Niemcy będą się o to obrażać, a może oni będą wdzięczni za to, że się im wskaże palcem ich niedociągnięcia z denazyfikacja kraju? przecież jeśli byliby szczerzy i chcieli szczerze przeprosić i odpokutować, to nie powinni takich jak ten lekarz stawiać na piedestale. A nie ma prawdziwego pojednania narodów bez szczerych przeprosin i chęci poprawy, więc op tak naprawdę
  • Odpowiedz