Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką Wikipedię. Następne wchodzę w artykuł o jakiejś gminie / małym miasteczku, które dumnie chwali się zasłużonymi obywatelami i wklejam im zbrodniarzy wojennych, którzy żyli sobie w tym miejscu po wojnie :D

Zdjęcie dla przykładu.

Niestety często edycja wchodzi dopiero za 3-4 razem bo jest usuwana lub edytowana często przez gminę ale jestem uparty :D

Następne staram się edytować artykuł w Niemieckiej wikipedii dodając informacje, że obywatele tego miasteczka żyli obok zbrodniarza po wojnie ale im to nie przeszkadzało :D

Informacje o kogo chodzi w tym artykule:

August Bender. Zbrodniarz wojenny i lekarz w obozie koncentracyjnym KZ Buchenwald, który do 2005 roku mieszkał sobie spokojnie w małym Niemieckim miasteczku. Wszyscy sąsiedzi ba nawet całe miasteczko wiedziało kim jest najbardziej szanowany lekarz w mieście :)

W 1949 roku Bender rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w Kelz w gminie Vettweiss i praktykował tam do 1988 roku stając się najbardziej szanowanym lekarzem w gminie.

Więcej tu o tym zbrodniarzu:

https://wykop.pl/wpis/74066001/od-jakiegos-czasu-z-racji-ogromnego-wolnego-czasu-

#ciekawostki #jestemchory #wojna #niemcy #historia #wikipedia
Caracas - Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką...

źródło: temp_file2926320689083779311

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
Żeby raz na zawsze zamknąć dyskusje bo pewnie jeszcze jakiś troll napiszę po co to robię i w jakim celu (bo już były tu takie głosy).

Liczę na to, że jakiś młody mieszkaniec kliknie sobie w link poczyta o prawdzie i historii danej osoby. Może poszerzy sobie wiedzę na temat zbrodniczego systemu obozów koncentracyjnych w III Rzeszy.

Dowie się też, że Niemcy po wojnie nigdy nie rozliczyły się z zbrodniarzami wojennymi a
  • Odpowiedz
@Caracas: Plusik i szacun za akcję, którą może dałoby się rozkręcić, bo zakładam, że sam to masz dość mały zasięg. Fajnie byłoby wykazać, że niemiecki europarlamentarzysta koegzystował sobie w sąsiedztwie nazistowskiego śmiecia
  • Odpowiedz
@Caracas: I prawidłowo. Mój dziadek dawniej jeździł do Niemiec na jakieś procesy (był więźniem Gross-Rosen i Buchenwaldu), ale z tego co pamiętam nic to nie dało i typ sobie dożył spokojnej starości.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Stallion45 Richard Karl Freiherr von Weizsäcker (ur. 15 kwietnia 1920 w Stuttgarcie, zm. 31 stycznia 2015 w Berlinie) – niemiecki polityk (CDU). Od 1981 do 1984 był burmistrzem Berlina Zachodniego, a od 1 lipca 1984 do 30 czerwca 1994 szóstym prezydentem Republiki Federalnej Niemiec.

Von Weizsäcker urodził się jako czwarte dziecko Ernsta von Weizsäckera.

Baron Ernst von Weizsäcker (ur. 25 maja 1882, zm. 4 sierpnia 1951) – niemiecki oficer i dyplomata. Uznany
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@opinel Na marginesie z literatury jaką do tej pory przeczytałem Gross-Rossen miał dużo gorsze warunki bytowe niż Buchenwald. Niestety nie mogę tego zweryfikować inaczej niż literaturą ;)
  • Odpowiedz
@Caracas: Postaram się pogrzebać, bo mam w domu rodzinnym jakieś pamiątki, w tym gazetki wydawane przez osoby, które przeszły obozy i może tam coś znajdę.
  • Odpowiedz
Na marginesie z literatury jaką do tej pory przeczytałem Gross-Rossen miał dużo gorsze warunki bytowe niż Buchenwald


@Caracas: Tak też wspominał. Choć nie lepszy był okres przejściowy (marsze śmierci).
  • Odpowiedz
jest usuwana lub edytowana często przez gminę ale jestem uparty :D


Następne staram się edytować artykuł w Niemieckiej wikipedii dodając informacje, że obywatele tego miasteczka żyli obok zbrodniarza po wojnie ale im to nie przeszkadzało :D


@Caracas: kocham cię stary! xDDD
plus jak stąd do Norymbergi.
  • Odpowiedz
@Caracas:
Sprawdziłem właśnie na stronie polsko-niemieckiego pojednania.
Gross Rosen - Gassen
Buchenwald - Thekla
Z tego co widzę wcześniej z robót gdzieś koło Bawarii zbiegł.

Jak Cię to interesuje to podeśle dane personalne na priv.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@opinel Nie znałem Thekla. Dzięki będę miał co poczytać. Myślę, że może powinieneś przedstawić historię dziadka bo z tego co tu wystawiłeś to szacun jak on to przeżył. Niezły kozak.
  • Odpowiedz