Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką Wikipedię. Następne wchodzę w artykuł o jakiejś gminie / małym miasteczku, które dumnie chwali się zasłużonymi obywatelami i wklejam im zbrodniarzy wojennych, którzy żyli sobie w tym miejscu po wojnie :D

Zdjęcie dla przykładu.

Niestety często edycja wchodzi dopiero za 3-4 razem bo jest usuwana lub edytowana często przez gminę ale jestem uparty :D

Następne staram się edytować artykuł w Niemieckiej wikipedii dodając informacje, że obywatele tego miasteczka żyli obok zbrodniarza po wojnie ale im to nie przeszkadzało :D

Informacje o kogo chodzi w tym artykule:

August Bender. Zbrodniarz wojenny i lekarz w obozie koncentracyjnym KZ Buchenwald, który do 2005 roku mieszkał sobie spokojnie w małym Niemieckim miasteczku. Wszyscy sąsiedzi ba nawet całe miasteczko wiedziało kim jest najbardziej szanowany lekarz w mieście :)

W 1949 roku Bender rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w Kelz w gminie Vettweiss i praktykował tam do 1988 roku stając się najbardziej szanowanym lekarzem w gminie.

Więcej tu o tym zbrodniarzu:

https://wykop.pl/wpis/74066001/od-jakiegos-czasu-z-racji-ogromnego-wolnego-czasu-

#ciekawostki #jestemchory #wojna #niemcy #historia #wikipedia
Caracas - Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką...

źródło: temp_file2926320689083779311

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
via Android
  • 16
@korporacion Od sierpnia 1944 do 11. W kwietniu 1945 roku Bender ponownie pełnił funkcję drugiego lekarza obozowego w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie pod kierunkiem i pierwszego lekarza obozowego Gerharda Schiedlausky’ego. Jednym z głównych zadań Bendera było Wybór pełnosprawnych więźniów do pracy i dowództw zewnętrznych oraz związanej z tym segregacji chorych i słabych do „ eksterminacji“.[5] Bender wybrany byli też więźniowie dla Buchenwaldera Oboz Ohrdruf, w którym więźniowie byli zobowiązani do pracy przymusowej
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
@korporacion Z zeznań świadków byłych więźniów wynika, że Bender brał udział w selekcjach. – poszczególni świadkowie oskarżyli go również o złe traktowanie więźniów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@IlawaNidzica Nie bo często nawet nie ma artykułów o danej gminie / miasteczku lub są raptem 3 zdania. Wymagałoby to ogromnej ilości czasu żeby rozbudować artykuł.
  • Odpowiedz
@Caracas: Aż ciężko w to uwierzyć, jest o tym w twoim wpisie? Nie mam czasu teraz tego przeczytać, a nie widzę, żadnych zdjęć ani linków do tej tablicy pamiątkowej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Tytanowy Tak jest we wcześniejszym dodanym kilka miesięcy temu. Po co mam umieszczać informacje ogólnodostępne w wikipedii ponownie?
Zresztą raz na jakiś czas wstawiałem tu informacje o pojedynczych osobach. Są gdzieś u mnie w odmętach profilu. Trochę tego było.

Nie wiem w co Ci ciężko uwierzyć, że podczas drugiej wojny światowej popełniano zbrodnie w obozach koncentracyjnych? No to nie mam o czym nawet pisać.
  • Odpowiedz
Wredne. Ale cóż, takie fakty.
Byle żeby nie wpychać lekarzy obozowych do jednego worka wszystkich - w roli lekarzy pracowało w obozach sporo osób które niewiele zawiniły. Selekcja więźniów selekcją, jak nie on to inny - a fakt faktem że można było kogoś taką pracą uratować. Pewnie dlatego ludzie mieli o nim we wiosce dobre zdanie, bo po prostu nie był psycholem i sadystą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@SpiralMatai

Według zeznań samego Bendera, praca Bendera jako lekarza obozowego polegała przede wszystkim na "gromadzeniu" więźniów do pracy, którzy mieli być przewożeni do oddziałów zewnętrznych obozu koncentracyjnego Buchenwald. W tym kontekście lekarz obozowy musiał zbadać więźniów pod kątem ich zdolności do pracy, sklasyfikować ich według przydatności i wydzielić chorych i słabych do "eksterminacji". Bender, który, jak sam twierdził, przesłuchiwał czasami do 1500 więźniów dziennie, przyznał później podczas przesłuchania prokuratora, że "nie można
  • Odpowiedz
Niemcy doskonale sobie zdają sprawę co się wydarzyło i że obok nich nie mieszkali tylko muzykanci i artyści.


@PieknyWojciechPostrachDziewic:

Otóż Niemcy (szczególnie młodzi) mają takie samo pojęcie o temacie, jak Żydzi o Holokauście. @Caracas odwala kawał świetnej roboty i oby mu się chciało robić to jak najdłużej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SpiralMatai

Die letz­te Zeit vor sei­nem Tod ver­leb­te er in ei­nem Al­ten­heim in Dü­ren, wo er bei Kaf­fee und Ku­chen bis zu­letzt ger­ne im „Frei­wil­li­gen“, dem Ka­me­rad­schafts­blatt der HIAG, blät­ter­te und ver­gan­ge­nen Zei­ten nach­sinn­te. Am 29.12.2005 ver­starb Au­gust Ben­der im Al­ter von 96 Jah­ren in Dü­ren. Der Orts­vor­ste­her von Vett­weiß-Kelz nennt ihn in ei­nem Nach­ruf wert­schät­zend „un­se­ren Dok­tor“ und wür­digt sei­ne Tä­tig­keit als Land­arzt: „Dr. Ben­der kann­te die Sei­nen, er sprach ih­re
  • Odpowiedz