Wpis z mikrobloga

Do czego to doszło, że 10-letnie volvo wyglądające jak gówno są wystawiane za 100 000zł? xD Jakbym to auto widział na parkingu to pomyślalbym, że jest warte max 15tys xD Do tego środek gorszy niż w bmw i audi z lat ~2005. To jakaś sekta volvowa, że udają, że to jest tyle warte czy o co chodzi xD
#motoryzacja #samochody
Beszczebelny - Do czego to doszło, że 10-letnie volvo wyglądające jak gówno są wystaw...

źródło: Screenshot 2024-05-15 at 07-15-55 Używany Volvo XC 70 - 99 000 PLN 141 000 km - Otomoto

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: nie wiesz dlaczego są tańsze to po pierwsze a po drugie wsiądź do tego okrętu zrób 50 -100-200 kilometrów i zrozumiesz o czym rozmawiamy,
xc 90 owszem nawet niektóre środki są bajeczne tyle że to suv a jak chcesz robić trasę to kombi jest lepszym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
@Nullek: ale po co tak #!$%@? jakby świat był czarno biały? Sam dla siebie kupiłem w NL Volvo V70 D5 za 1700eur z drugim kompletem kol w stanie naprawdę blisko idealnemu... jedyny mankament pompa w baku i auto gasło jak miało 1/4 zbiornika paliwa. Ale oprócz tego było dobrze serwisowane, a lakier wygladal jakby w tym roku wyjechało z salonu. W Polsce takie auta kosztują 10k+
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: patrzysz na auto z samego końca produkcji i do tego jeżeli przebieg jest prawdziwy to jest względnie niski. Jeżeli auto ma dobre wyposażenie i jest w miarę bezwypadkowe to pewnie cena jest dość adekwatna. Ten sam model z początku produkcji jest 8 lat starszy więc cenę będziesz miał niższą, ale i tak nie będzie to 15 tys, bo za 15 tys zł to ty kupisz dziś przerdzewiałe 20 letnie
  • Odpowiedz
@Alfiarz: Napisz jeszcze raz, tylko zrozumiale. Brera nie jest już produkowana, więc nie może kosztować tyle samo. Natomiast są różne egzemplarze używanych. Gruzy chodzą po 30, lepsze po 50-60k.
  • Odpowiedz
XD za 100k można mieć spokojnie tiguana w automacie z cyfrowymi zegarami, światłami LED i resztą współczesnych bajerów a nie taki zabytek


@apeee: Tiguan to jak się nie mylę dwie klasy niżej od tego Volvo, czyli to jak porównywać fiata Punto do mercedesa c klasy XD wykonanie plastik fantastik, fotele w szmatach, a nie skórach, ujowe zawieszenie, prowadzenie i wyciszenie, silnik 1.0 tfsi 110 KM, no ale Tiguan ma gownoledy
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko srodek to passat/golf wiec bez polotu ale przyzwoicie, za 100k masz roczniki 2018/9 w gore z 2l benzyna, wiec Tiguan to będzie ciekawsze i młodsza opcja niż to volvo.
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: to co pokazałem wyżej to 2l diesel. Z tym plastik fantastik to ci się #!$%@?ło z twoją dacią, bo akurat vw robi surowe wnetrza, ale dobre materiałowo.
Znalazł się fan 20 letniej klasy premium XD
  • Odpowiedz
srodek to passat/golf wiec bez polotu ale przyzwoicie, za 100k masz roczniki 2018/9 w gore z 2l benzyna, wiec Tiguan to będzie ciekawsze i młodsza opcja niż to volvo.


@Euphor: młodsza opcja to na pewno, ale czy ciekawsza to zależy czego ktoś szuka. Tiguan to mniejsze auto i z tego co popatrzylem to 100k to tylko jakaś nieduża część ma silniki 2 litrowe i nie znalazłem żadnego np. w skórach we wnętrzu

to co pokazałem wyżej to 2l diesel. Z tym plastik fantastik to ci się #!$%@?ło z twoją dacią, bo akurat vw robi surowe wnetrza, ale dobre materiałowo.

Znalazł się fan 20 letniej klasy
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko wiadomo do 4motion trzeba dołożyć (to raczej będzie spoko napęd), gabarytów tak bardzo nie znam, ale segment podobny - z tym ze volvo w takiej bryle to tłukli z 10-15 lat :) powiem ci, ze po latach ze skora z ulgą wziąłem alcantare + skorzane boczki :) jak to nie jest S klasa czy 7 z wentylowanymi fotelami to w lecie gorąco a w zimie zimno :-) ale oczywiście wedle
  • Odpowiedz