Wpis z mikrobloga

Do czego to doszło, że 10-letnie volvo wyglądające jak gówno są wystawiane za 100 000zł? xD Jakbym to auto widział na parkingu to pomyślalbym, że jest warte max 15tys xD Do tego środek gorszy niż w bmw i audi z lat ~2005. To jakaś sekta volvowa, że udają, że to jest tyle warte czy o co chodzi xD
#motoryzacja #samochody
Beszczebelny - Do czego to doszło, że 10-letnie volvo wyglądające jak gówno są wystaw...

źródło: Screenshot 2024-05-15 at 07-15-55 Używany Volvo XC 70 - 99 000 PLN 141 000 km - Otomoto

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@Nullek nie zgodzę się z Tobą. Zależy jakie auto kupujesz. Od jakiegoś roku szukałem sobie auta. Konkretnie bmw. Wszystkie beemki w niemczech droższe niż w polsce tak jak właśnie mówisz ale udało mi się znaleźć jeden model który jest dużo dużo tańszy w niemczech. W taki oto sposób kupiłem g20 330E z 2020 roku za 30000 euro. Te auta w Polsce zaczynają się od 150-160 tys. I to z przebiegami ponad
  • Odpowiedz
@Szalom o widze ze zabolalo w Polsce 25% osob zatrudnionych na uop ma minimalne wynagrodzenie tj. okolo 3.6 mln osob.

Polska jest zwykla montownią i te montownie beda sie przenosic dalej. My jako Polska nie mamy nic lepszego do zaoferowania.

Wiec rosniecie w taki szybki sposob minimalnej krajowej w polsce powoduje ze wszystko drozeje, ale cos czuje ze jestes przedstawicieielm chlopskiego rozumu i wg ciebie jak minimalna bedzie 7000 brutto to
  • Odpowiedz
Najbardziej to doknęło rynek rowerów, że jak chcesz kupić coś konkretnego to bez 6-7 kafli nie podchodź. Za dwa koła, ramę, parę mechanizmów i trochę gumy.


@eeehhh: Na pepperze właśnie cisnę bekę z ludzi, którzy racjonalizują wydawanie 32k na elektryczne przerzutki xD Gwóźdź w mózgu ostro siedzi xD
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Problem polega na tym, że XC70 to ostatnie volvo produkowane w Szwecji, z lepszymi silnikami i ogólnie mające opinię niezawodnych. XC70 to przekozak samochód, o ile V90 cross country jest zdecydowanie ładniejszym następcą, moim zdaniem najładniejszym kombi na rynku, to niestety silniki padają mocno, na otomoto co 10 egzemplarz z wymienionym silnikiem po akcji gwarancyjnej. Dodatkowo silniczki tylko 2 litrowe, łącznie z D5 i T6, obecnie B5/B6.
  • Odpowiedz
@cwlmod: No tam też generalnie jest wojna, bo są profesjonaliści którzy naprawdę wiedzą po co im to jest, a są też mentalni pedalarze którzy przedłużają sobie pindola drogimi modyfikacjami. Zupełnie jak w motoryzacji... sam znam takiego gościa który dla jak najmniejszych oporów i jak największej płynności w swojej maszynce potrafi wydać pół wypłaty. Sezon tak pojeździ i znowu wynajduje coś nowego. Korporacje, marketing i księgowi się śmieją, a gościu rozpływa
  • Odpowiedz
to niestety silniki padają mocno, na otomoto co 10 egzemplarz z wymienionym silnikiem po akcji gwarancyjnej. Dodatkowo silniczki tylko 2 litrowe, łącznie z D5 i T6, obecnie B5/B6.


@axis85: no chyba że tak, ja mam B3 i nie narzekam xd ogranicznik i tak do 180km/h jest.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Z tego co kojarzę, to B3 nie montują do V90 już. Poza tym stare D3 i tak były za słabe jak na takie duże auto. Chodzi mi głównie o moment obrotowy. Ja mam w passacie 140 km/320 nm i w górach zawsze brakuje momentu jak mam załadowane auto. Teraz szukam czegoś koło 200 km, wcześniej bardzo byłem napalony na V90 CC właśnie ale z uwagi na problemy z silnikami
  • Odpowiedz
@Jaromiszcz: no tak jak mówiłem ogólnie są droższe, ale oczywiście można znaleźć wyjątki jak zawsze. Ja to akurat przez rok szukałem golfa 7 GTI performance, żeby był bogato wyposażony to mimo że ich pełno, to nie było czego kupić, a w Niemczech ceny takich egzemplarzy wyższe niż w Polsce, gdzie koniec końców go kupiłem¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: ludzie kupują to auto bo ma ponad 300KM, AWD a przy tym jest super praktyczne i bezawaryjne. Ja moje T6 kupiłem co prawda za 60k, ale w pełni rozumiem że ktoś chce dać więcej, bo jaką masz alternatywę spełniającą takie kryteria? Wygląd kwestia gustu, ale nie każdy chce jeździć SUVem wyglądającym jak każdy inny.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny ty się dziwisz? Kupiłem w zeszłym roku kie z 2022r za 107k teraz najtańsza jest za 111k z tego samego roku.
Wcześniej kupiłem w 2014r lexusa rx ze stanów po dzwonie zrobionego na gotowo za 27k. Po 10 latach jazdy sprzedałem go za 39k.
  • Odpowiedz
@Milo900 Człowieku ty jesteś przedstawicielem chłopskiego rozumu. Czy czytałeś jakieś opracowania jak chociaż dochód z kapitału ma się do zarobków? Jak duże jest rozwarstwienie zarobków w firmach gdzie są superkadry? Jak to jest że bogaci ciągle się coraz szybciej bogacą a biedni coraz bardziej biednieją? Jaką masz wiedzę na ten temat? Przejrzałeś jakieś wykresy na danych z krajów jak Francja, Wielka Brytania i Niemcy gdzie największe rozwarstwienia powstawały gdy płaca minimalna nie rosła a najmniejsze gdy była waloryzowana z roku na rok?

Masz jakieś źródła, opinie, opracowania cokolwiek? Co mnie boli? To że #!$%@? kocopoly i nie masz nic na podparcie tego? Xd Tak boli mnie że takie brednie gadasz. I będziesz bronić jakiegoś 1% najlepiej zarabiających bo przecież minimalna robi duże ceny! Uga Buga! Inflacja to jedyne co rozumiem! Gdzie też takie myślenie usprawiedliwia podnoszenie cen w nieskończoność, vide jak inflacja była 15-20% a ceny potrafiły wzrastać o 100% bo takie typy jak ty by usprawiedliwiały to i broniły korporacji i ceny nadal by wzrastały gdyby nie wojna biedronki z lidlem i nagle się okazuje że ceny mogą być niższe a nadal będą zarabiać xd

To że jesteśmy montownią to inna para kaloszy - kwestia jest taka że gadanie że ceny samochodów wzrastają bo minimalna to jest takie #!$%@? że ręce opadają ignorancie. Więc nie odwalaj fikołków i wyliz dupę świętemu panu prywaciarzowi
  • Odpowiedz
@KRISTAL: Kochałem się w Brerze, auto moich nastoletnich, nierealnych wtedy marzeń. Gdy w końcu zacząłem zarabiać wystarczająco, by jednak spełnić to marzenie, to nie zdołałem znaleźć sensownego egzemplarza, bo albo gruzy w cenie nie gruza, albo cena totalnie z kosmosu i często wzmianki o potencjale inwestycyjnym samochodu. XD
  • Odpowiedz