Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kisnę z ludzi inwestujących w nieruchomości. Mam +- 35 lat i pracuję jako kierowca w firmie transportowej (C+E) i w wolnym czasie (a tego mam dużo w podróży, oglądam dużo poradników dotyczących inwestowania, dokształcam się. Śledzę rynek, twittera, nawet dołączyłem do płatnej grupy analitycznej, gdzie rozpracowujemy spółki na giełdzie. Tymczasem właściciel firmy, w której jeżdżę kupuje 8 mieszkanie na wynajem XD rozumiecie to? 8! Gość jest tak niedouczony finansowo, że nie potrafi nic poza inwestowaniem nadwyżek w nieruchomości. Typowy boomer 60+. Kisnę srogo z takich ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o rynku i ekonomii. Nie wiedzą pewnie nawet co to procent składany, nie obliczą C/Z, nie wiedzą, że można mieć dywidendę bez głupiego pakowania pieniędzy w beton. Nie ma co się dziwić, kiedy ten boomer chodził do szkoły, to nawet nie było mowy o przedsiębiorczości. Tymczasem ja jestem dumny z siebie i swoich inwestycji. Zacząłem chyba w najlepszym momencie, bo inwestuję już ponad 6 miesięcy. Mam plan żeby w ciągu 5 lat osiągnąć 1000zł miesięcznie z dywidendy, a w ciągu 10 lat, co najmniej 3500zł.

#nieruchomosci #gielda #inwestycje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zgadzam się.

Ps. Mój stary został pokonany na giełdzie bo nim FOMO zawładnęło. Prosiłem, mówiłem. Teraz o tym nie chce rozmawiać i się za 5 betonem rozgląda.

Był moment, że mial 250 000 na giełdzie. Miałby 50% w półtora roku, licząc już w tym spadek dolara z 4,8 na 4,1.
No ale nie bo zamiast robić co mu mówiłem, to robił co uważał w pewnym momencie. Tacy ludzie się nie
  • Odpowiedz