Wpis z mikrobloga

W #!$%@? mam te pizzerie. Chyba ich pogrzało ostatnio 40 zł za pepperoni. Nie zamawiam już od tych Januszu biznesu. Doszedłem do idealnych proporcji i stworzyłem idealne warunki wypieku w zwykłym piekarniku. Wolę to niż pizzę której 75% stanowi woda za prawie 5 dych. Włoska mąka? Zwykła 450, piekarnik z kamieniem na maksa i jechane.

#jedzenie71 #jedzenie #pizza
Kwas747 - W #!$%@? mam te pizzerie. Chyba ich pogrzało ostatnio 40 zł za pepperoni. N...

źródło: temp_file8159385286953691777

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
Kilka osób na Wykopie polecało tę mąkę. Od 2, może 3 lat, robię pizze z nią i wychodzi mi coraz lepsza. Ostatnio pierdykłem 3 placki. Cenowo wychodzi taniej, jest zdrowiej i smacznej. ZWYKŁA blokowa kuchenka gazowa, blok stary ma ze 40 lat, a smak jak w pizzeri. Robić na zimnej fermentacji i wychodzi bueno. A nie jestem jakimś katem jeśli chodzi o gotowanie. Umiem gotować, ale bez szału.
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: ja co kwartał robię 2-4 placki (zwykle 3 i 4 jakiś mały wychodzi). Jak się nie nabrudzę za bardzo, to robienie placków, a potem dodawanie dodatków i przygotowywanie do wypieku (minus czas na wypiek, bo tu jest różnie), to max 2.5h. Na obiad na 3 dni dla 2 osób, który skutecznie zalepia dpę i kichy. Zwykle wtedy ja i Różowa jemy mniej.
  • Odpowiedz
@Makarow: powiem Ci że z mojego doświadczenia, 2 dni > 1 dzień > 3 dni fermentacji. Jak robiłem ostatnie placki, tj. w piątek po południu, to zostawiłem jeszcze na kilka h do wyrośnięcia poza lodówką.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Kwas747: Nawet jak ci się nie chce robić wszyskiego samemu to możesz gotowe spody do pizzy kupić i też jest ok bo wychodzi jakoś 10 ziko+koszt piekarnika na 1 placek.
W lidlu pojawiły się w lodówkach takie pizze włoskie za 15zł, które po lekkich ulepszeniach są w pytkę. No i weź to porównaj z pizzeriami, szczególnie #!$%@? pizza hut. #!$%@? 5 dych za placuszek to ździerstwo i #!$%@? żart. Gastro
  • Odpowiedz
@Truskawkowy_Tapczan a zamiast zachowywać się jak głupek jesteś w stanie przyswoić trochę nowej wiedzy czy zbyt wiele wymagam?

Wiem, że czasami ciężko się pogodzić z tym, że całe życie żyło się w błędzie, ale hej, to tylko mąka. :)
  • Odpowiedz
@Truskawkowy_Tapczan: XDDDD

Pewnie jesteś też jednym z tych, którzy są święcie przekonani, że ogórki kwaszone to jakaś gorsza wersja ogórków kiszonych, a oliwa nie nadaje się do smażenia, co nie? XDD


Zero wiedzy to tam #!$%@?, bywa. Ale że ty świadomie nie przyjmujesz do siebie, że jesteś w błędzie to już wyższy level
  • Odpowiedz