Wpis z mikrobloga

Laska ze screena jest delikatnie mówiąc średnio madra, ale w jakich wy firmach pracujecie że nikt nie ma dobrych doświadczeń z działem HR? Dobry HR to korzystne ubezpieczenie grupowe, pakiety medyczne, szkolenia, ochrona pracowników (jeden z kierowników który nie miał szacunku do ludzi dzięki HR poleciał, pomimo mocnych pleców u dyrektora produkcji - HR okazał się mocniejszy, bowiem jeden z większych klientów oprócz audytów na produkcji robił właśnie bardzo wnikliwy audyt w
  • Odpowiedz
No chyba że w podstawówce na lekcji "mój wymarzony zawód" marzyliście o noszeniu kartonów z towarem, ale przypuszczam, że wątpię ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: nie marzyłem też o niszczeniu sobie zdrowia psychicznego i bani w toksycznym ale "karierowym" środowisku, czasami warto odpocząć jako zwykły śmieć który nic nie może i odpowiada za swoje cztery litery tylko, nie ma tu prostego wyboru bez kosztów
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: netto nie brutto
I wiesz, w dzisiejszych czasach w Polsce znaczna część społeczeństwa robi za najniższą z hakiem, jak na byle gówniarza który prawie nic nie umie to te 5k to już jest coś. Myślisz że ile wielka paniusia z HR zarabia, 10k? xD No nie sądzę, a ego wprost proporcjonalne ma do zarobków.
  • Odpowiedz
oferty w internecie sa zwykle ujowe bo ujowy pracodawca ma duza rotacje, jak samemu znajdziesz lub z polecenia to zarobisz dobrze.


@Megawonsz_dziewienc tak można powiedzieć o każdej branży. Jednak jak wejdę na rocketjobs i sprawdzę oferty pracy w mojej (i wyciągnę z nich średnia) to mniej więcej pokrywają się z realiami rynkowymi.

Zresztą jaką motywację ma pracodawca żeby więcej płacić takiemu fizycznemu? Jeździć takim wózkiem po kursie internetowym potrafi każdy średnio
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: To nie wiem gdzie ty szukasz tych ofert, ja po pół roku pracy już zarabiam z tysiaka więcej za same dodatki i premie względem tego ile miałem na start, nie licząc podwyżki minimalnej na nowy rok. W jednej firmie znajomy mi mówił że z UDT zarabia się 6k netto [uwzględniając niepłacenie podatku mając max 26 lat]. Więc nie, wiele fizycznych prac nie jest aż tak źle płatnych jeśli coś
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: A, no i oczywiście nie mówię że tak to przeciętnie wygląda, mowa o dużych firmach, najlepiej w większych miastach! Bo ja też kiedyś pracowałem na tym samym stanowisku, wymagali ode mnie UDT i ogarniania roboty a zarabiałem mniej niż 3k [nie tak dawno temu] xDDDD Także wiesz, jest różnica januszex a normalna firma.
  • Odpowiedz
6k netto [uwzględniając niepłacenie podatku mając max 26 lat]


@Polishdoomer02 to jeszcze niech poda zarobki z kartą dużej rodziny, albo B2B na preferencyjnym ZUS XD

Najlepszy przykład dlaczego warto podawać kwotę brutto, a jeszcze lepiej stawkę godzinową (z zaznaczeniem, że są możliwe jakieś bonusy w stylu kosztów autorskich).
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Liczę z premiami od 100% normy za kogoś z moim stażem [zawsze wpada mniej więcej tyle, bez większych różnic] i dodatkami za umiejętności pracy na danym dziale, które też wpadają ZAWSZE, niezależnie od tego czy kogoś z tegoż działu zastępuję, czy pracuję tylko na jednym, płacą mi za wiedzę którą opanowałem. Jedyny zonk to premia frekwencyjna która wynosi 4 stówki i leci jak weźmiesz tydzień L4 w danym miesiącu,
  • Odpowiedz