Wpis z mikrobloga

No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęcia. Robione było na 4 raty, bo inaczej musiałbym auto zostawić na 2 tygodnie, a nie mogę sobie na tyle czasu pozwolić bez auta. Koszt całkowity po rabacie: 12,5k zł. I weszło:
- folia ppf 10-letnia na 95% zewnętrze auta (pozostałe 5% to klamki, tylnie światła, relingi dachowe) w tym ściągnięcie napisów i ponowne nałożenie, tak więc folia jest także pod napisem Skoda
- folia ppf 10-letnia w newralgicznych miejscach w środku: progi, parę cm dołu drzwi, oraz także wewnętrzna część klapki do wlewu paliwa
- na folię nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na kołpaki nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na resztę 5% auta na zewnątrz nieobłożonego folią nałożona trwalsza tzw. 5-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H

W gratisie doszła niewidzialna wycieraczka, oraz detailing kabiny pasażerskiej wraz z myciem tapicerki, oraz przeczyszczeniem komory silnika

Jaki jest dalszy plan dbania?
^ Co tydzień (a w półroczu ciepłym także po każdej trasie poza aglomerację - owady na przodzie) szybkie przemycie na myjce bezdotykowej, oraz przeczyszczenie ściereczką kokpitu
^ Raz w miesiącu dokładne mycie ręczne auta, oraz odkurzanie i przejechanie ściereczką także po fotelach, podłokietniku, itd.
^ Raz do roku pojechanie do salonu detailingu na bardzo dokładne detailingowe czyszczenie na zewnątrz i wewnątrz każdy zakamarek wraz z wyciąganiem foteli itd., oraz odświeżenie powłoki ceramicznej
^ Raz na 2 lata nałożenie nowej powłoki ceramicznej
^ Za 8 lat ściągnięcie folli ochronnej i nałożenie kolejnej

Z kolei jeśli chodzi o spód, to auto w profesjonalnym zakładzie blacharsko-lakierniczym zakonserwowane od spodu i 2x do roku przemycie spodu auta, w tym 1x z dokładną inspekcją spodu (sprawdzenie ubytków konserwacji itp.).

#samochody #motoryzacja #detailing #autodetailing #cardetailing #blacharstwo #lakiernictwo #mechanikasamochodowa #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęci...

źródło: fabia detal

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
Ale nie narzekam, ta Fabia w porównaniu z moim poprzednim autem do kosmiczny przeskok do przodu i nawet po 10 h jazdy wychodzę z auta świeży, wypoczęty, gotowy do działania.


@Adamfabiarz: co ty Matizem jeździłeś, czy Cinquecento, że Fabia to dla ciebie przeskok jakościowy? Ja parę lat temu, po 6 godzinach w nowej Octavii miałem dosyć tego padła i przytuliłem moją starą Lancię jak długo niewidzianą mamę.
  • Odpowiedz
Ale nie narzekam, ta Fabia w porównaniu z moim poprzednim autem do kosmiczny przeskok do przodu i nawet po 10 h jazdy wychodzę z auta świeży, wypoczęty, gotowy do działania.


@Adamfabiarz: ja po jezdzie testowej nowym superbem, 1h jak wsiadlem do e39 to doznalem przekoku jakosciowego...
  • Odpowiedz
  • 0
@missioncritical: VW Golf IV z 2003. Porównując z tamtym autem teraz mam auto:
- 5-drzwiowe zamiast 3-drzwiowego (co prawda -5 do bycia Top G, ale za to jak łatwiej z wsiadaniem / wysiadaniem pasażerów)
- korbki do uchylania szyb z tyłu
- zamykanie drzwi na pilota
- klimatyzacja
- fotele regulowane na wysokość
- komputer pokładowy z wskazaniami spalania i temperatury oleju
- oprócz radia FM także radio cyfrowe DAB
-
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Dobra robota. I będziesz miał auto na 30 lat, bo do tych modeli części będą długo, a warto naprawiać tak długo, aż blacha zdrowa. Chciałem sobie zrobić (choć taniej, tak do 1500zł przy pracy własnej) porządną konserwację opla corsy b, ale za dużo ognisk korozji, to zrezygnowałem.
  • Odpowiedz
Po to by odwlekać w czasie jak najdalej to możliwe generalny remont silnika lub jego swap (na fabrycznie nowy).


@Adamfabiarz: i lanie sportowego oleju do cywilnej (z naciskiem emeryckiej) eksploatacji Twoim zdaniem to odwleka?

Zapewne 2x lepszy efekt by byl gdybys lal specol co /2 kilometrow
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: Tak, odwleka np. z 400 tys. do 600 tys. km przebiegu.
Nie będę negować Specola. Natomiast ten Shell zachowuje bardzo dużą czystość na tłokach, oraz ma bardzo niską odparowalność.

Wiesz, ja i tak stosunkowo często wymieniam olej, bo co 8000 km, co wychodzi mi średnio 4 x w roku.
  • Odpowiedz
OP pisze, że jak rozkręci holding, to kupi octavię z (cytat) potężnym silnikiem 1.5 115KM. Robi ceramikę na kołpaki, bo nie ma na felgi i ktoś jeszcze się zastanawia, czy to nie troll. IMO do perfekcji trochę brakuje, te teksty są miejscami po prostu zbyt wymuszone żeby nie wyczuć baita.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz zgadza się u Niemca często gęsto tak jest . Chodź niekiedy duże potrafią się wyprzedzać 😅😅 ale też są takie przypadki że Niemcy wskoczą tam Ducato lub inną blaszka stracą lusterko i zdziwieni. Później wpada policja wyciąga miarę i jak jest ponad dwa metry to jego wina :)
  • Odpowiedz
  • 0
@don_martino: Silnik 12v ;)

@lubisz_sok_to_sok_maj_kok Auto jest warte 5,5 raza więcej.

@don_martino Ale zakup auta, a zlecenie detailingu nie odbywał się w tym samym punkcie w czasie. Auto zamawiałem w styczniu 2022. A na pierwszą sesję detailingu pojechałem w listopadzie 2023. I wyobraź sobie, że zależnie od punktu w czasie można mieć mniej lub bardziej zasobny portfel. M.in. właśnie dzięki zwiększonej mobilności dzięki nowemu aucie zarabiam więcej niż wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@lubisz_sok_to_sok_maj_kok: Lepiej mieć uszkodzoną folię niż lakier w przypadku lżejszej obcierki. A w przypadku sporej obcierki, cóż, może w ogóle najlepiej nie jeździć autem tym tokiem myślenia. Inna sprawa, że na parkingach staram się parkować gdzieś na końcach z dala od innych aut.
  • Odpowiedz