Wpis z mikrobloga

  • 0
@essos człowieku musiałbyś mieć uszy w słoiku odcięte piłą mechaniczną co i tak nie daje gwarancji przyjęcia,w najlepszym wypadku po 12h ktoś by się tobą zainteresował ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak serio to nie wiem
  • Odpowiedz
@essos piszczy mi w uszach od paru lat, ale nauczyłem się z tym żyć. Od dwóch miesięcy jednak pisk się mocno nasilił, do tego stopnia, że aż zagłusza mi odgłosy otoczenia i przeszkadza mocno. Możesz coś więcej powiedzieć o swoim przypadku i czy jakoś to leczyłeś?
  • Odpowiedz
@Eustachy2000 ostatnio jakiś program o tym oglądalem,ale to było we Francji chyba.Badali częstotliwość tego pisku i dobierali aparat,który wytwarzał dźwięk o częstotliwości,która zagłusza te w twoich uszach.Nie wiem czy u nas też to robią.
  • Odpowiedz
@essos: a robiłeś w ogólę jakąś diagnostykę? Ja jestem po badaniach słuchu i dostałem skierowanie na usg żył i prześwietlenie odcinka kręgowego. Słuch mam b. dobry, ale ten pisk rzeczywiście potrafi mi przesłaniać odgłosy otoczenia.
  • Odpowiedz
@essos: no elo, kilka razy próbowałem podjąć walkę, bo mi też w uchu piszczy. Standardowo badanie słuchu, ciśnienia, leki i uja pomogło. Najgorzej to jest jak jestem chory wtedy jakby mocniej piszczy. Na co dzień, zwłaszcza w dzień prawie nie słychać. Ale w nocy jak jest cicho to jest wkurzające.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Anomalocaracid @Wight @niejestemjutuberem @Rexikon @groundcontrol @Rexikon @groundcontrol @semperfidelis @zjemtonasurowo @Eustachy2000 @miauczar @BonerM @Szczuroskoczek_ Mam też coś takiego że nawet gdy próbuje smarkać, to coś mi się rusza w lewym uchu i boli. A wczesniej miałem tak że odczuwałem lekki pisk w tym właśnie uchu i jakby ruchem jakiegoś mieściła w środku czułem jakieś takie, nie wiem jak to nazwać, coś w stylu "chrupania" myslalem ze moze przez jakąś woskowina albo zapchany korek,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Anomalocaracid Lwanie nie wiem czy nie będzie ciezko. Bo z jakiegoś powodu mi się pogorszyło wczoraj (moze słaby sen albo stres?) i nawet w nocy jak usnąłem to mnie to piszczenie obudziło i zasnąłem dopiero koło 5 jak był trochę większy hałas z zewnątrz trochę tluniacy szum w uchu
  • Odpowiedz
@essos: trzymaj sie bedzie dobrze - melatoninka, w ekstremalnych przypadkach cos mocniejszego i do lekarza na spokojnie. laryngolog przeplucze Ci uszy, moze to zrobi robote. Mi zasugerowal uzywanie jakiegos preparatu z pingwinkiem czy delfinkiem do plukania uszu po basenie. Ja n. plywam w korkach, bo woda dostajaca sie do moich uszu jest nieznosnie bolesna. nadal - u mnie to nie jest problem laryngologiczny.
  • Odpowiedz
@essos: problemy z wyrównaniem ciśnienia przez trąbkę eustachiusza, koledze po wycięciu migdałków tak błona bębenkowa pyka. Laryngolog mu powiedział, że ma płyn w uchu i prawdopodobnie będą mu musieli naciąć błonę bo nie pomagają leki :/
  • Odpowiedz
@essos: leciałeś kiedyś samolotem albo nurkowałeś? Wtedy często zatyka uszy i żeby odetkać to zatykasz nos i "dmuchasz" jakbyś się chciał wysmarkać to wyrównujesz ciśnienie i słyszysz wtedy takie pyknięcie w uchu. Jak masz coś tam w środku spierdzielone to się ciśnienie źle wyrównuje w uchu i np. przy przełykaniu co jakiś czas ci pyka bo się wyrównuje ciśnienie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wight: Ja wlansie pamietam ze jak leciałem samolotem chyba w listopadzie, to bolalo mnie wlasnie lewe ucho (czyli to od ktorego zaczelo sie piszczenie). Moze wtedy mi sie cos spierdzielilo?
  • Odpowiedz
  • 0
Jak masz coś tam w środku spierdzielone to się ciśnienie źle wyrównuje w uchu i np. przy przełykaniu co jakiś czas ci pyka bo się wyrównuje ciśnienie.


@Wight: Jakis czas temu mialem cos takiego ze przy połykaniu sliny mialem wrazenie jakby cos mi tam chlustalo w uszach, jakby bylo cos nieodetkane czy cos w ten desen. A teraz jak testuje połykanie, to słysze pstykanie - wczensiej anwet na to nie zwroiclem
  • Odpowiedz