Wpis z mikrobloga

Jaka jest typowa dawka Medikinet?

Psychiatra na NFZ nie chciała mi zwiększyć dawki. Gdy zapytałem czemu powiedziała, że dlatego, że będę handlował ;D ;D ;D zostawiła mi CR 2x10 mg, mimo, że mam wrażenie, że dawka nie jest wystarczająca.

Na ewentualną prośbę o Wellbutrin (do neutralizacji skutków ubocznych SNRI), też zareagowała, że mi nie da. Ogólnie nie podobało się jej, że się interesuję lekami, czytam o nich i cokolwiek proponuję - tak się nie robi!

PS. Po ile chodzi opakowanie Medikinet na czarnym rynku? ( ͡ ͜ʖ ͡)

#adhd #depresja #autyzm #asperger i trochę #narkotykizawszespoko
  • 18
  • Odpowiedz
@astralny_zlewozmywak: Długo się męczyłeś, żeby wybłagać leki na ADHD? Ja już się poddałem mimo, że mam objawy a mój brat ma to zdiagnozowane od dzieciństwa i bierze leki. Mi postawili diagnozę depresji i #!$%@? że po SSRI jestem wrakiem człowieka. Ostatnio dostałem Wellburtin na otarcie łez, nie wiem zobaczę czy to coś pomoże
  • Odpowiedz
@astralny_zlewozmywak: Dawki bywają bardzo różne. Są tacy, na których działa 5mg, a są tacy, na których działa 100 mg. To nie jest nawet kwestia siły działania, po prostu albo działa, albo nie działa i nic nie zrobisz, to całkowity przypadek jaką kto dawkę musi brać. Ja mam dni, że 20mg styknie, ale zazwyczaj jednak to jest 40mg. Czasami 60mg. Obawiam się, że twój lekarz to jakiś idiota.
  • Odpowiedz
@First999: trzeba trafić na odpowiedniego lekarza. Pierwsza lekarka mnie trochę zlała / wyśmiała. Potem zrobiłem diagnozę ADHD + ASD (1700 zł) i jeszcze przed dostaniem papieru udalo mi się dostać 10 mg Medikinet (lekarz na NFZ).

Raczej trzeba iść prywatnie, bo na NFZ widzę, że jest tendecja do zakładania, że mają do czynienia z cwaniakami - może mam cwaniacki ryj i podejrzane życie. Niestety mam wrażenie, że wychodzą z założenia,
  • Odpowiedz
Ja już się poddałem mimo, że mam objawy a mój brat ma to zdiagnozowane od dzieciństwa i bierze leki. Mi postawili diagnozę depresji i #!$%@? że po SSRI jestem wrakiem człowieka.


@First999: twój lekarz to potrójny idiota: nie widzi oczywistego adhd, ssri pogorsza objawy adhd, a nawet jeśli masz depresję, to samo ssri ją pogorszy
  • Odpowiedz
@eisil XD 60 mg to taka "standardowa" dawka i nawet nie dotyczy osoby dorosłej. Są osoby co biorą po 100 jak i ponad 100 mg dziennie. Jeśli chcesz by medi działał cały dzień to powodzenia z 20-30 XD.
@First999 jeżeli masz diagnozę to idziesz do lekarza i dostajesz receptę. Jakie męczyłes? Zacznijmy od tego, że albo jesteś zdiagnozowany i mąż ADHD albo "masz objawy" a to 2 różne rzeczy. Nikt
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz by medi działał cały dzień to powodzenia z 20-30 XD.


@zielony_goblin: To fakt. Mniejsze dawki na mnie właściwie nie działają i odnoszę wrażenie, że czas działania jest krótszy aniżeli powinien być. Co na to twój psychiatra, że przyjmujesz tak duże dawki?
  • Odpowiedz
@eisil nic. 60 mg to wcale nie jest duża dawka dobowa. Sam mówił, że no dobrze byłoby nie przekraczać 60 mg, ale ma pacjentów co biorą i po 100. KsDy organizm jest inny. Ja mam na tyle silne ADHD, że bez medi nie jestem w stanie pracować, a w domu biorę bo po prostu chce. IR średnio działa 2 max 3h, ale po czasie jest to 1.5-2h max. 10 IR to
  • Odpowiedz
ie. Ja medi łykam średnio co 2-3h by działał te 12-14h i zamknąć się w 60 mg. Jeśli bym nie robił przerw to muszę liczyć 80 mg dziennie


@zielony_goblin: Chyba u mnie wygląda to bardzo podobnie ehh Teoretycznie powinienem brać 20, ale no mam wrażenie, że to za mało dla mnie.
  • Odpowiedz
@eisil 20 jednorazowo czy w ciągu dnia? U każdego to wygląda niemal tak samo. Ir nie działa dłużej niż 2h choćby skały srały. 20 IR jednorazowo to już sporo moim zdaniem. Na mnie dobrze działała 10. Znaczy działało, teraz też działa, ale wiadomo. Bodźce w pracy, dużo zamieszania w życiu, trochę odpuściłem rutynę snu, jedzenia i nawodnienia to już działa niestety gorzej
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Nie, ja mam CR. Dzisiaj wziąłem 20mg i efekt był znikomy, gdy po południu wziąłem 20 po raz kolejny to dopiero wtedy zadziałał prawidłowo, ale chyba już jego działanie ustaje.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: dzięki, pytam o dawki, bo na Redditach podają przeważnie około 50-65. Mniej niż 35 mg to najwyżej zupełnie na początek. Ale tu jest Polska, więc dawkowanie może być inne.

Na kolejną wizytę chcę wrócić do lekarza za pieniądze, bo widzę, że NFZ może mieć sens tylko przy kontynuowaniu leczenia.

Co do dawek, to trochę się namotało z receptami i będę miał zapas ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@astralny_zlewozmywak: Ja biorę zazwyczaj 72mg cr dziennie xd mam wrażenie że i tak się trochę do tego przyzwyczajam, bo wcześniej takie 36mg było ok. Ale może to przez to, że nowość i tak dalej nie wiem.
Zależy to też od tego co się dzieje w danym dniu. Jak od rana do wieczora muszę robić rzeczy, wychodzić do ludzi, myśleć to czasem się zastanawiam czy aby na pewno wziąłem leki. Innego
  • Odpowiedz