Wpis z mikrobloga

Dostałem wizualizacje kuchni od architekt wnętrz, w zasadzie to mi się podoba, kolorystyka taka, jaką chciałem, no ale jest tylko jeden problem... jakoś nudno tutaj. Nie potrafię sprecyzować, ale fajnie by było, gdyby "coś się działo" w tej kuchni, jakiekolwiek urozmaicenie.

Może macie jakieś sugestie, co sami byście tutaj dodali/wstawili/zmienili? Wstępnie myślę, jak by tu się spisał ciemniejszy blat, ale znowu to mogłoby być mniej funkcjonalne.

Pewnie mógłbym po prostu powiedzieć architekt "dodaj coś", ale ciekaw jestem opinii innych.

(W razie czego, blat to Trawertyn od eggera Bo na zdjęciu to może wyglądać jak imitacja drewna)

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kuchnia #meble #wykonczenia #remontujzwykopem #meblarstwo #wnetrza #architekturawnetrz
innovi - Dostałem wizualizacje kuchni od architekt wnętrz, w zasadzie to mi się podob...

źródło: kuchnia 1 (1)

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@innovi: to jest bait, prawda? Bo nie wierzę że jakikolwiek projektant z jakimkolwiek pojęciem o kuchni (chociazby po przebywaniu w jakiejkolwiek) zaprojektowałby takie coś
  • Odpowiedz
Załadowanie i wyładowanie też trwa dłużej niż włożenie blaszki/foremki.


@appmstt: taka róznica, że z pierkarnika wyjmujesz cięższe rzeczy niż ze zmywarki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ATAT-2 No nie jest to bait, akurat na takiego architekta trafiłem, firma wykończenia pod klucz. Wygląda po opiniach, że robociznę robią lepiej niż projekty, więc coś muszę sam też tu pomyśleć.

Ale skoro jest aż tak źle, to może masz jakieś sugestie co tutaj poprawić?
  • Odpowiedz
@innovi: Z praktycznego punktu widzenia ta kuchnia nie ma sensu.

- ekspres i mikrofala na pierwszym planie jako 'reprezentatywny' punkt pomieszczenia (czemu nie wrzucić gdzieś w kącie np. na półce?) chociaż wizualnie nie są atrakcyjne a raczej zagracają pomieszczenie
- ułożenie ekspresu do kawy to jakaś porażka zaprojektowana chyba na zasadzie 'bo gdzieś trzeba było wstawić a nie wiadomo gdzie'. Pamiętaj, że z tyłu wychodza jeszcze kable
-brak wygodnego blatu roboczego między zlewem a kuchnią - myjesz warzywa, musisz je połozyć z lewej strony, pokroić, potem przenieść do garnka na płycie z prawej?
- lodówka, przynajmniej na wizualizacji, masywna i zasłaniająca widok
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2: No z większością Twoich punktów się zgadzam, ale wady typu "mało miejsca na cokolwiek" to niestety coś, czego tutaj się uniknąć nie da. Miejsca na kuchnię jest mało no i tu się nic nie poradzi. Mimo wszystko, to po prostu aneks kuchenny w kawalerce.

Mnie właśnie męczy ostatni punkt, że jest to takie bez polotu.
Mam wrażenie, że coś by tutaj zmienić i jakiś tam polot by mógł być,
  • Odpowiedz
No z większością Twoich punktów się zgadzam, ale wady typu "mało miejsca na cokolwiek"


@innovi: Nie do końca. Właśnie po to się bierze projektanta żeby miejsce na małej powierzchni znalazł. Tu się pozbywasz np. sporego blatu na rzecz mikrofali (którą byś mógł powiesić) oraz dziwnie ustawionego ekspresu (który mógłbyś wstawić w kącie np. zamiast chlebaka).

Może lodówka w zabudowie by mniej miejsca wizualnie zabrała
  • Odpowiedz
@ATAT-2 bo jest mocno porowaty, te pory są wypełniane nie wiem czym, ale to coś z płytek na podłodze się wykrusza. Na ścianach jest ok, ale podłoga wygląda po jakimś czasie słabo, więc trzeba ją czyścić, impregnować, generalnie zabawa. Może jakby był wypełniony jakąś żywicą, albo czymś takim, to by było lepiej, ale u mnie jest to coś w stylu fugi, gipsu, czy czegoś takiego. Aktualnie przymierzam się do szlifowania, szpachlowania
  • Odpowiedz
@innovi: Ja to widzę bardziej w tą stronę. Szawki i ekspres na wejściu to overkill robi się tłoczno i klaustrofobicznie. Ciekawie wyeksponowane przedmioty kuchenne też robią robotę, kuchnia od razu jest również bardziej przytulna i mniej surowa. Zmieniłbym fronty szafek na jakiś ciemny kolor, butelkowa zieleń, lub ciemny błękit, może nawet kolortstyczny akcent na górnych szafkach.

Przesunąłbym zlew aby zrobić więcej przestrzeni i ogarnąć w ten sposób jakiś minimalny trójkąt
Ursus-maritimus - @innovi: Ja to widzę bardziej w tą stronę. Szawki i ekspres na wejś...

źródło: image_2024-05-07_181512797

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Ursus-maritimus: Wow, szczerze to ogromny szacuneczek, że chciało Ci się w ten sposób to przerobić, dziękuję.

Co do zlewu, to dobra sugestia i chyba pójdę w tę stronę.
Jeżeli chodzi o naświetlenie, to ta kuchnia i tak niestety jest w ciemnym zakamarku bez okna, LEDy pod szafkami górnymi i tak będą zapalane za każdym razem, kiedy będzie coś robione w kuchni. Ale rozumiem, że sugerujesz głębokość górnych szafek 40cm, ale
  • Odpowiedz