Wpis z mikrobloga

Mam problem z doborem glosnikow do komputera - monitorow. Wybór padl na Macikies CR4-XBT. Głosniki przyszly podlaczylem wszystko gra i buczy dobry bas glosnosc tez ale.... wystarczy ze wlacze je tylko do pradu bez podlaczenia do komputera czy innego zrodla dzwieku i w glosnikach z konkretnie z glosnika wysokotonowego dochodzi wkurzajacy szum, jest to na tyle uciazliwe ze nie da sie skupic a jak w pokoju jest cicho to slychac to bardzo wyraznie. Ten dzwiek przypomina szumienie jak w analogowym radio jak np stacja radiowa nie nadaje. 2h przy komputzerze i bola mnie uszy i glowa. Myslac ze jest to wada producenta zwrocilem glosniki. Kupilem inne: Prosonus Eris 4.5BT i tu jest to samo z racji ze glosniki sa mniejsze jest to mniej uciazliwe ale nadal szumi - przypominam samo wlaczenie do pradu. Inny producent, inny model i wychodzi na to ze to szumienie jest w kazdym glosniku? Ma ktos jakies doswiadczenie z tym? Czy to tylko przypadek wersji z BT?? ma ktos jakis doswiadczenia lub sugestie? W moim odczuciu skoro sluchac szumy bez podlaczenia zrodla dzwieku to jak mozna uzywac tych glosnikow? Ano nie mozna....
#audio #glosniki #pcmasterrace #glosniki #kolumnyglosnikowe
  • 12
  • Odpowiedz
@emjot86: @malkontent2023 jak szumią bez kabla w gnieździe wejściowym to nie pętla masy, bo jej nie ma. Do tego ani jedne ani drugie w ogóle PE nie mają podłączonego.

W zasadzie to każdy wzmacniacz audio szumi, tylko tyle że to powinno być słyszalne co najwyżej po przyłożeniu ucha do głośnika.
  • Odpowiedz
@malkontent2023: Może po prostu te kable sygnałowe tak zbierają zakłócenia. Odłączony przewód robi za antenę. Nie masz tam odkręcone na max. potencjometr głośności? Albo jakieś trafo za ścianą budynku.
  • Odpowiedz
@balrog84: nie nie chodzi o żaden
BT jest to wersja głośników z BT jest też wersja i bez. Ja mam to podpięte za pomocą kabla rca do jack 3.5mm ale nie w tym rzecz bo nie mam żadnych zakłóceń jak kabel neta podłączony. Chodzi mi o sytuację zaraz po podpięciu głośników do prądu bez podłączania do BT(to i tak jest cały czas włączone i nie da się tego wyłączyć) i
  • Odpowiedz
@malkontent2023: No, ale nie rozumiem dlaczego przewód sygnałowy jest odpięty od komputera (ten RCA-jack3.5)? Po co w ogóle włączać głośniki do prądu, skoro źródło dźwięku jest fizycznie odłączone?

Czy masz ten szum, gdy kabel sygnałowy jest wpięty do kompa, a komputer wyłączony? Oczywiście przy zasileniu głośników.

Sprawdzałeś czy głośniki też szumią, gdy wypniesz przewody ze złącz RCA?
  • Odpowiedz
@balrog84: nie ma znaczenia czy przewód rca jest wpięty do głośnika i do kompa czy nie. Głośniki szumią tak samo bez znaczenia czy z przewodem podłączonym czy nie. Jest to ten sam poziom szumu nie ma też znaczenia czy dam głośniej na głośniku czy nie szum ma te sam poziom i dochodzi z głośnika wysoko tonowego tak jak na filmiku kiedy zbliżam tel do głośnika to słychać szum. Jest on
  • Odpowiedz
@malkontent2023: OK, już rozumiem. To faktycznie problematyczne. Początkowo rozumiałem to tak, że gdy masz wszystko podpięte i odpalony pulpit, bez żadnego puszczania muzyki czy filmu, to nie szumi.
  • Odpowiedz
@balrog84: szumi non stop. Jest to wkurzające bo nie można się skupić. Dlatego szukam kogoś kto ma monitoringi ma ten sam problem nie wiem czy to natura takich głośników czy tylko wersji z BT. Nie chce mi się odsyłać 2 pary i kupować 3 bez BT jak się okaże że problem jest taki sam… dlatego może ktoś ma coś podobnego ?
  • Odpowiedz