Wpis z mikrobloga

NQ100 Fut - Wygląda jakby miało być pozamiatane

Od marca do połowy kwietnia kurs zaczął zmieniać następstwo szczytów i dołków z wyższych na niższe. Końcowym efektem takich następstw jest zwykle pozostawiona głowa z ramionami.

Rynek wyłamał linię szyi i zrobił pełny zasięg minimalny. Po odreagowaniu mamy wejście w ukośną konsolidację. Przypomina książkową flagę - czyli układ kontynuacyjny, jeśli rynek się z niego wybije dołem. Gdyby do tego doszło to mamy potencjał spadku w okolice 16624 w ciągu maks miesiąca.
Żeby rynek się poukładał w negację takiego układu, to kurs powinien trzymać się w kanale.
Rozgrywanie jest w miarę czytelne, S po wybiciu (czyli w zasadzie już), SL co najmniej nad połową świecy wtorkowej, droższa wersja to nad maksem z poniedziałku, TP 16711.
Stawiając na realizację kontynuacji, ale po walce o utrzymanie w kanale, sam kanał oczywiście można wykorzystać też na górze i zrobić kontrę w okolicy 18093.

Gdyby komuś wpadło do głowy zagrać pod taki układ i z jakiegoś nieznanego dziś powodu rynek faktycznie zjechałby na TP i ten ktoś zarobił kasę, ale nie stawiał stopa, to przegrał nawet jak zarobił. Nie wiemy co będzie, to są luźne obserwacje autora bazujące na kanonach AT, nic poza tym, nie są rekomendacją, zachętą etc.

Wołam plusujących komentarz @MakaronowyStwor do tego wpisu
@michelney @wersalski_kasztaniQ @Magiel-19 @gziik @knoxville12 @miekki_am

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #nasdaq
DJ007 - NQ100 Fut - Wygląda jakby miało być pozamiatane

Od marca do połowy kwietnia ...

źródło: nq-01-05-2024_d1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
hawkish Powell


@gonzo91: to chyba juz powinno byc w cenach
poza tym, przed takimi wydarzeniami jak FOMC kupowane sa puty jako zabezpieczenie, po wydarzeniu te same puty sa sprzedawane. To jest generalnie bullish jezeli tylko event mocno nie zaskoczy na minus

W dni FOMC indeksy rosly mocniej niz w inne sejse odkad jest problem z inflacja
  • Odpowiedz
  • 0
to biednie wyglada? Kek


@beatboxer_z_tworek: Pełny spadkowy miesiąc, pkb poniżej prognzy z inflacją powyżej, po ostrym grzaniu indeksów, to raczej nieciekawy miks. Będzie co bedzie, ale klimat zgęstniał mocno.
  • Odpowiedz