Wpis z mikrobloga

Szukam asystentki dyrektora*
Wymagania: normalne bez wymysłów znajomość ms 365, innych systemów można nauczyć się ciągu dwóch dni. Warunek znajomość języka angielskiego biegle, mile widziany francuski komunikatywny.
Kasa 8000-10000 brutto na UoP.

No nie zgadniecie jaki chłam zgłasza się 😂🤣
Moda na cv bez zdjęć rozwala mnie.
Przykład: zakolczykowana japa, wytatuowany ryj, włosy w kolorze tęczy...

Ludzie zapanujcie nad swoim wyglądem, bo potem nie da się na was patrzeć 🤡

*facet odpada, bo to odgórne wymagania komitetu.

Dziś jeszcze 3 spotkania.
1. Kobieta 35+ samotna matka
2. 26 lat po studiach zero doświadczenia ale 2 lata mieszkała w syfie zwanym paryżem..
3. Korpo szczur 29 lat, powiedziała 7000 brutto 😅

Moja HR business partner, to kompletnie nie zna się na rekrutacjach. Podsyła mi wszystko jak leci, a mój fitr jest prosty: nie sowietów, kolorowych, mohametan, ludzi po 50 rż.

Lubie swoją robotę, ale rekrutacje to masakra...

#pracabaza #korposwiat #korpo #rekrutacja #hr
  • 322
  • Odpowiedz
wg kodeksu pracy nie możesz wymagać zdjęcia w CV. Dyskryminacja ze względu na płeć też jest zakazana. #!$%@? bait mordo


@xkajteqx: możesz nie wymagać, ale takie CV będzie z miejsca odrzucone, strata czasu dla ludzi którzy o to walczą xD
  • Odpowiedz
@prawdziwy_malkontent: chyba nie masz racji, nawet w mojej konserwatywnej prawniczej branży już się przyzwyczajamy do dreadów, w Warszawie to i sędziowie przed 40 w rejonach mają tatuaże i nikogo to nie dziwi. Śmichy chichy budzi jedna młoda adwokat co ma wargi zrobione jak takie instagramerki, tylko na to jeszcze nie jesteśmy gotowi, ale może z czasem i do tego dojdziemy :)
  • Odpowiedz
@xfre: ja to bym chciała zobaczyć takie reality show jak Ty i kilku innych takich Januszy boomersów straciliście pracę i sami chodzicie na rozmowy kwalifikacyjne i opowiadacie swoje mądrości typu „hłe hłe bo wi pani asystentkę to ja muszę mięc taką hłe hłę młodą ładna hłe hłe wiadomo a pani też widzę dekolcik piękny aż miło patrzeć” albo „łojezu a pani to ma dzieci, to hłe hłe czemu pani nie w
  • Odpowiedz
ludzi po 50 rż.


@xfre: To jest chyba najbardziej zjabane i niepokojace. Jak ktos ma 50 lat to - na razie - jeszcze musi pracowac 10/15 lat, pewnie za kilka lat w zwiazku z nizem demograficznym podnisa wiek emeryterny o min.5 lat, moze nawet o 10 za mojego zycia.
  • Odpowiedz
w sumie skreślanie ludzi po 50 czy 60rz to głupota


@ChlopakNaMedal: Nie możesz zwolnić pracownika, któremu zostało mniej niż 4 lata do emerytury (co najwyżej dyscyplinarnie), więc jak się #!$%@?, to masz problem. Poza tym pokolenie 50-latków wydaje się być najbardziej sumienne, ludzie wychowani w ciężkich czasach szanujący robotę (zobowiązania), w przeciwieństwie do julek w brudnopisie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@glowie: to też kwestia 10 lat.
@Lucider5 benelux+fr
@niochland w polandii tak, w twoich snach też
@blend dobre!
@mikau ty mnie pytasz?
@LGirl: nie na ryju litości! spokojnie mnie bezrobocie nie grozi, dziękuje za troskę to miłe :]
@blablalbla no na isnta i fb to już żalowe xD

10:30 pierwsza dama - trochę taki #milf fajne foty w necie, ciekawe hobby, zero kundli i kotów.
13:00 druga - nie mój
  • Odpowiedz
Moda na cv bez zdjęć rozwala mnie.


@xfre: A co to #!$%@? konkurs mody czy tego kto ma większą wiedzę ? Czy po prostu, aby przegryw miał do czego pamięciowe robić ?
  • Odpowiedz
@Xefirex: jak dla mnie mogą nawet szukać marsjanki. Typ nie ma szacunku do innych ludzi i jeszcze pisze o tym na portalu z nieśmiesznymi bejtami, żeby szukać poklasku.
  • Odpowiedz
@xfre: ale następnym razem jak będziesz wymyślał historię o rekrutacji to pogadaj może z kimś, kto naprawdę jakąś rekrutację w życiu przeprowadził i zapytaj, jak to wygląda. Ja Ci np. Mogę podpowiedzieć, że nie ma żadnej legalnej opcji, żebyś na etapie rozmowy kwalifikacyjnej dowiedział się, czy kandytatka ma dzieci, z kim je ma i z kim je wychowuje, więc tą część z samotną matką sobie wymyśl inaczej jakoś jeśli zależy Ci
  • Odpowiedz
@xfre albo to jakas zarzutka, albo jesteś idiotą, że chwalisz się w necie dyskryminowaniem ludzi.

niezależnie od dochodzonego odszkodowania i zadośćuczynienia z powodu dyskryminacji, Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć na pracodawcę grzywnę do 5000 złotych z tytułu ciężkiego naruszenia przepisów prawa pracy.  


Ponadto, zgodnie z przepisami prawa karnego,  złośliwe lub uporczywe naruszanie praw pracownika jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

Kodeks pracy zabrania nierównego traktowania pracowników
  • Odpowiedz
@LGirl zależy w jakiej firmie. Pracowałem w korpo prawniczym połączonym z IT i rekrutacją zajmowała się sekretarka to jak chodziła na plotkowanie to każdy wszystko wiedział XD
  • Odpowiedz