Wpis z mikrobloga

  • 0
nie powinno się prać w pralce


@mati1990: to zostaje ręcznie by to robić zgodnie ze sztuką? Przeca to chłonie pot z tyłka to odczuwam szczególną potrzebę by to porządnie wyprać
  • Odpowiedz
  • 0
@miss-durniu: przypomniało mi się kolejne pytanie. Jak kupowałem te spodenki to były różne wersje wkładek 3-7h. To jest czas czego w zasadzie? Rozumiem, że "komfortowej" jazdy ale mierzonej czym? Grubsza wkładka więcej potu wchłonie czy jak to rozumieć?
  • Odpowiedz
@miss-durniu: 1. Na gołą dupę.
2. Wybieram do prania jakiś tryb delikatny, detergenty standardowe.
3.

Rozumiem, że "komfortowej" jazdy ale mierzonej czym? Grubsza wkładka więcej potu wchłonie czy jak to rozumieć?


To zrozumie chyba tylko producent wkładki ¯\(ツ)/¯ A jeśli rozumie ktoś inny proszę mnie wołać ;)
  • Odpowiedz
@miss-durniu: 1. true jeźdźcy powiedzą, że na gołe. Ja jeżdżę nie na gołe i jeszcze nigdy nikt mnie nie sprawdzał ;)
2. płyn do tkanin zamiast proszku, zwykły program, piorę z innymi ciuchami rowerowymi, często też z butami upierniczonymi błotem przy zbieraniu squadratinhos, i nic się złego nie dzieje.
  • Odpowiedz
-pierzecie na jakimś specjalnym trybie/z jakimś dodatkiem czy po prostu wrzucić do ciemnych i Yolo?


@miss-durniu: max 40 stopni. Zazwyczaj wstawiam na tryb 30 minut albo odzież sportowa. Do tego jakiś płyn do prania ciuchów sportowych.

Używanie płynu do płukania ogranicza wchłanianie wilgoci, a to trochę mija się z celem. Tak więc mieszanie ze zwykłymi ciuchami odpada.

Bardziej chcę zrozumieć czym się różnią wkładki 3-6h od siebie


"Mięsistością". Gąbka jest grubsza
  • Odpowiedz
@miss-durniu: brałem to co akurat było w Rossmanie. Szukaj czegoś z dopiskiem "Ag" czy "srebro", bo pomaga usunąć bakterie, które odpowiadają za zapach. O taki na przykład:|
https://www.pepper.pl/promocje/dezynfekujacy-plyn-do-prania-z-jonami-srebra-15l-sofin-at-rossmann-828122

A jak Ci się nie spieszy, to na allegro masz większy wybór. Jakiś czas temu, przy okazji większych zakupów chemii, zamówiłem też takiego Perwolla (link przypadkowy, chodzi tylko o produkt), choć jeszcze nie testowałem:
https://allegro.pl/oferta/perwoll-renew-refresh-plyn-do-prania-2-97-l-14128829605
  • Odpowiedz