Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem menadżerem w korpo. Firma, w której pracuję czasem zatrudnia za dużo ludzi i oni czekają na jakieś otwarcia. Ostatnio u mnie w zespole pojawiło się jedno miejsce w związku z awansem osoby, która robi tę pracę obecnie. Miałem dwóch kandydatów.
Wczoraj miałem rozmowę z chłopakiem, który jest na stanowisku niżej (więc dla niego to byłby awans). Na rozmowę wdzwonił się o czasie, kompetentny, wyważony, widać że mu się chce. Dzisiaj miałem mieć rozmowę z dziewczyną, dla której to byłby ruch poziomy w firmie. Weszła na spotkanie po 10 minutach i trzech pytaniach gdzie jest (w tym: od resource managera), z fochem że co ja w ogóle od niej chcę, bo ona już pracowała z takimi praktykami ITIL-owymi, na co jest ta rekrutacja i o co chodzi. Po 20 minutach zapytała mnie, czy jeszcze długo, bo właśnie zaczyna się webinar, na który się zapisała. No i czemu ja od niej wymagam, że będzie zarządzała aż trzema osobami, bo do tej pory miala jednego podwładnego.

Zgadnijcie, kto dostanie awans i podwyżkę o jakieś 2-3k PLN, a kto będzie fermentował i czekał na zbawienie.

#p0lka #korposwiat #pracbaza #pracait #it




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
Zgadnijcie, kto dostanie awans i podwyżkę o jakieś 2-3k PLN, a kto będzie fermentował i czekał na zbawienie.


@mirko_anonim: Ale przecież nie jest dla niej awans. Swoją drogą to musi być super atrakcyjna rola skoro miałeś aż 2 kandydatów.
  • Odpowiedz
Swoją drogą to musi być super atrakcyjna rola skoro miałeś aż 2 kandydatów.


@cyk21: Ale masz świadomość, że na najlepsze pozycje wcale nie ma otwartych rekrutacji gdzie ludzie składają po 1000 CV? Zazwyczaj rekrutacja na takie stanowiska obejmuje max kilka osób i ogłoszenia online nawet nie da się znaleźć szukając, bo nie jest listowane. Do tego w korpo często ludzie czekają w kolejce aż otworzy się nowy budżet albo coś i
  • Odpowiedz