Wpis z mikrobloga

......
Jednak w przyszłym tygodniu polski parlament ma rozważyć nowe regulacje, które wymagałyby od wszystkich Ukraińców okazania ważnego paszportu, aby móc uzyskać dostęp do świadczeń w Polsce. Wcześniej uchodźcy ukraińscy mogli to zrobić, okazując inne dokumenty potwierdzające ich tożsamość.

„Projekt, który widzieliśmy, obniżyłby świadczenia dla osób nieposiadających paszportów o około 80%” – powiedział Kołodziej. Z czasem mogą pojawić się także pytania o to, czy osoby nieposiadające paszportu mogą legalnie pracować. „Jeśli nie będzie możliwości uzyskania paszportu, wiele z tych osób będzie mogło ubiegać się o azyl” – dodał Kołodziej.

https://www.theguardian.com/world/2024/apr/25/poland-and-lithuania-pledge-to-help-kyiv-repatriate-ukrainians-subject-to-military-draft

#ukraina #pieklomezczyzn
konradpra - ...... 
Jednak w przyszłym tygodniu polski parlament ma rozważyć nowe reg...

źródło: Screenshot_20240426_083803

Pobierz
 • 63
 • Odpowiedz
@konradpra: spokojnie, zostaną za to rozliczeni. Niemcy ładujący Żydów do pociągu do Treblinki też myśleli, że działają w wyjątkowych warunkach i nie myśleli o tym jakie będą czekać ich konsekwencje gdy wajcha zostanie przestawiona.
 • Odpowiedz
@sildenafil: hmm ciekawe porównanie - podlegający pod rejestrację do Ukraińskiego WKU, którzy uchylają się od obowiązku rejestracji wobec własnej ojczyzny porównani do cywili, starców, kobiet i dzieci pakowanych pod lufami karabinów do wagonów bydlęcych do zagazowania i spalenia... Co brałeś? też chcę spróbować...
 • Odpowiedz
@sildenafil: najlepiej żeby kto inny nadstawiał dupe za tych, co chcą zyc w spokoju.
Zdradzę ci sekret - nikt nie chce iść do okopu, dla nikogo to nie jest frajda, kazdy chcialby zyc spokojnie. Ale ktoś musi bronić ludzi i miast przed russka swolocza, której ubzduralo się panowanie nad innymi.
 • Odpowiedz
@konradpra: ci kretyni naprawdę chcą aby Ukraińcy uciekli do Niemiec, jprdleee!!! xD

„Jeśli nie będzie możliwości uzyskania paszportu, wiele z tych osób będzie mogło ubiegać się o azyl” – dodał Kołodziej.


wiele z tych osób? to znaczy ile? wy załgane urwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
hmm ciekawe porównanie - podlegający pod rejestrację do Ukraińskiego WKU, którzy uchylają się od obowiązku rejestracji wobec własnej ojczyzny porównani do cywili, starców, kobiet i dzieci pakowanych pod lufami karabinów do wagonów bydlęcych do zagazowania i spalenia


@greg818181: Jedni i drudzy nie chcą zostać zabici, bardzo dobre porównanie, "obowiązek rejestracji wobec właśnej ojczyzny" umierania za oligarchów.
 • Odpowiedz
@greg818181: a czy kobiety powinny mieć większe prawo do życia niż mężczyźni? Czy mężczyźni nie byli wywożeni do obozów koncentracyjnych?

Akurat w tym przypadku do zagłady wytypowano mężczyzn w określonym wieku. I ludzie to popierają. Jakby wytypowali na śmierć kobiety to byłby sprzeciw.

Wniosek: napędza Was nienawiść do młodych mężczyzn o określonej narodowości. Podobny napęd mieli hitlerowcy, tylko wobec innej grupy narodowościowej
 • Odpowiedz
@sildenafil: XD tak głupiego wpisu to nawet na wykopie dawno nie widziałem. Wiesz kto nas rozliczy z tego? Ruscy jak uda im się pokonać Ukraińców i założoną jedne fornt pod Przemyślem drugi pod Lublinem 3 bartoszycki
 • Odpowiedz
najlepiej żeby kto inny nadstawiał dupe za tych, co chcą zyc w spokoju


@ciemnienie: Werchowna Rada z Kijowa rotacyjnie na front na 3 miesiace. Ale nie do pilnowania granicy z Polską, Rumunia czy Białorusiom ale pod Donieck jako Zmechol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
@owsikalfred: jak ruscy przegrają to ludzi odpowiedzialnych za łamanie prawa człowieka też należy rozliczyć, nawet mimo zwycięstwa.

Zasada że zwycięzców się nie sądzi musi przestać obowiązywać. Przymusowe zapłodnienie i zmuszanie do urodzenia dziecka jest karane, nawet w celu walki z niżem demograficznym.
Tak samo należy więc karać za przymusowe wysyłanie na front i zmuszanie do umierania za ojczyznę ,nawet w celu walki z agresorem.
 • Odpowiedz
Przecież w polsce tak łatwo dostać obywatelstwo, że większość z nich prędzej je zdobędzie niż im paszport wygaśnie.

cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 3 lat na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej lub na podstawie prawa stałego pobytu, który ma w Polsce stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego;
 • Odpowiedz
@sildenafil: wskaż mi które prawo człowieka jest łamane. Tutaj masz od razu katalog i nie mów że prawo do życia bo to by oznaczało że rząd PL rozstrzeliwuje kogoś.

I. Prawa i wolności osobiste
Prawo do życia
Zakaz tortur lub nieludzkiego lub poniżającego
traktowania lub karania
Prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego
Prawo do rzetelnego procesu
Prawo do prywatności
Prawo do poszanowania własności
Prawo
 • Odpowiedz
@owsikalfred:
1. Prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego - wysyłanie człowieka, który uciekł z kraju objętego działaniami wojennymi ponownie do tego kraju.
2. Prawo do swobody poruszania się - deportacja pracującego tutaj od kilku lat legalnie mężczyzny, odebranie prawa pobytu tylko w celu zasilenia armii
3. Prawo do życia (pośrednio) - doprowadzenie do śmierci deportowanego w kraju docelowym poprzez deportację mimo posiadania wiedzy o takiej możliwości.
4. Zakaz tortur lub nieludzkiego
 • Odpowiedz
@sildenafil: acha czyli idą zwolennicy a ty się chowasz za ich plecami i siedzisz w ciepelku. Jak ci zwolennicy nie dadzą rady i kraj zostanie podbity to rozumiem że z uśmiechem przyjmiesz ruski mir w dupala, ewentualnie zwiejesz do innego kraju, jako uchodźca z pelnia praw, zeby zerowac na innym spoleczenstwie. Oby dalej woja się nie rozlała, bo byś nie miał gdzie wiać xd

No kolego nie można mieć ciastka i
 • Odpowiedz