Wpis z mikrobloga

......
Jednak w przyszłym tygodniu polski parlament ma rozważyć nowe regulacje, które wymagałyby od wszystkich Ukraińców okazania ważnego paszportu, aby móc uzyskać dostęp do świadczeń w Polsce. Wcześniej uchodźcy ukraińscy mogli to zrobić, okazując inne dokumenty potwierdzające ich tożsamość.

„Projekt, który widzieliśmy, obniżyłby świadczenia dla osób nieposiadających paszportów o około 80%” – powiedział Kołodziej. Z czasem mogą pojawić się także pytania o to, czy osoby nieposiadające paszportu mogą legalnie pracować. „Jeśli nie będzie możliwości uzyskania paszportu, wiele z tych osób będzie mogło ubiegać się o azyl” – dodał Kołodziej.

https://www.theguardian.com/world/2024/apr/25/poland-and-lithuania-pledge-to-help-kyiv-repatriate-ukrainians-subject-to-military-draft

#ukraina #pieklomezczyzn
konradpra - ...... 
Jednak w przyszłym tygodniu polski parlament ma rozważyć nowe reg...

źródło: Screenshot_20240426_083803

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Blackmore: ale czego ty nie rozumiesz? Nie chcesz ponosić żadnego ciężaru bycia Polakiem, to zrzeknij się też przywilejów z tym zwiazanych i wymiataj za granicę. Nic tu po tobie, możesz zyc jako bezpaństwowiec, a potem dorobic się np. obywatelstwa Nigerii, Mongolii, Iraku czy jakiegokolwiek innego kraju spoza opresyjnego dla białego heteroseksualnego mężczyzny kręgu kulturowego.
  • Odpowiedz