Wpis z mikrobloga

@pietryna123: drzwi zamontowane są od zewnątrz, dlatego ze wewnętrzna strona ściany pozostaje nieobrobiona (beton architektoniczny), dodatkowo drzwi są wysunięte poza obrys ściany, w celu eliminacji mostka termicznego (zachowanie ciągłości izolacji)
  • Odpowiedz
@Ingenieur: Czyli można je z zewnątrz normalnie wystawić bo antywłamaniowe nie będą w takiej formie?

Nawet najprostsze drzwi RC2 międzylokalowe mam zakotwione przez ościeżnicę do ościeża, a nie przyczepione jak byle okno, do zewnętrznej ściany... Przykro się na to patrzy.
  • Odpowiedz
  • 266
czyli można flexem przejechać obrys od zewnątrz i same wypadną?


@Yahto: co wy jakieś hitmany jesteście, że boicie się że wam ktoś wytnie drzwi, czy to tak na Podlasiu się żyje?
  • Odpowiedz
  • 26
@MLeko29: ja jako dziecko namietnie gralam w Simsy wiec bylam przekonana, ze tak to wlasnie w zyciu wyglada, idziesz do roboty, na poczatku slabo Ci idzie i biedujesz, ale bardzo szybko awansujesz i wtedy zakup rzeczy typu telewizor czy drzwi to kwestia 4 dniowej wyplaty. Szybko przyszedl zastrzyk realizmu jak sie dowiedzialam ile zarabiaja moi rodzice i wyszlo, ze po miesiacu starczy co najwyzej na klamke
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: ta, miałem fantazję, że sobie zamontuję drzwi o wysokiej dźwiękoszczelności, bo w tym moim bloku to jakiś paździerz jest i wszystko z klatki słychać. Po sprawdzeniu cen uznałem, że może kiedyś, bo to się (wtedy) pod 6k robiło xD. Miałem takie pieniadze, no ale za bardzo mnie dupa by bolała tyle na to wydać jak nie byłoby okazji jakiegoś większego remontu.
  • Odpowiedz
@Forgiveno: tylko, ze w domu takich inwestycji na 20 lat masz conajmniej klikanascie i z tego juz sie robi koszt nieosiągalny dla przecietnego czlowieka
  • Odpowiedz