Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #ukraina #polska #nato #wojsko #pytaniedoeksperta #ciekawostki

Jak to jest możliwe? Czym i kim Rosjanie są w stanie zaatakować NATO? Tworzą potajemnie armię klonów? Czy to nie jest czasem ta sama armia, która teraz z mozołem tygodniami zajmuje miasteczka na Ukrainie o wielkości Pruszkowa, tracąc przy tym tysiące zabitych i rannych? Czyli co, za kilka lat to będzie już inna armia, nowocześniejsza i bardziej liczna?
Kopytnik_1 - #wojna #rosja #ukraina #polska #nato #wojsko #pytaniedoeksperta #ciekawo...

źródło: Screenshot_20240424-030651~2

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fledgeling Fakt. Przy takich rozważaniach bardzo ważny jest parytet siły nabywczej. Rosjanie zapłacą takiemu 750 żołnierzowi dolarów podczas gdy amerykański zaczyna od minimum 2 500.
Jednak parytet powinien Rosjanom w tym roku spaść, bo mają solidne problemy gospodarcze, oraz kraje przestają z nimi handlować przez co i ceny produktów do przemysłu zbrojnego będą rosły
  • Odpowiedz
Jak to jest możliwe? Czym i kim Rosjanie są w stanie zaatakować NATO? Tworzą potajemnie armię klonów? Czy to nie jest czasem ta sama armia, która teraz z mozołem tygodniami zajmuje miasteczka na Ukrainie o wielkości Pruszkowa, tracąc przy tym tysiące zabitych i rannych? Czyli co, za kilka lat to będzie już inna armia, nowocześniejsza i bardziej liczna?


@Kopytnik_1: jak ich pół miliona jusz zabili nasi bracia ukraińcy mordo. Kacapom
  • Odpowiedz
raptem 50k


@pywc: potwierdzonych strat na koniec stycznia było 43k. Takich co byli w stanie dokopać się do pogrzebów, nekrologów, wypłat dla wdów. Jakaś fundacja u nich to liczy. Tą liczbę można spokojnie x3 pomnożyć. Do niej nie wliczają się jednostki z byłych terenów ukraińskich (prócz Krymu) jak Donbas). I chyba niezbyt wliczyli byłych więźniów.

A trzeba wziąć pod uwagę że populacja jest 50% większa niż w
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: muszą się przygotować na taki scenariusz, tak jak nato musi wzmacniać wschodnia flankę czy państwa ościenne muszą inwestować w armie. Nie możesz w sytuacji spirali zbrojeń zostać w tyle bo przegrasz i to nawet bez jednego wystrzału jeśli dysproporcja będzie duża. Nie oznacza to że do takiej wojny dojdzie, a tylko tyle że czynią przygotowania
  • Odpowiedz
coś ci się pomyliło, nawet jakby rosja zajęła z Ukrainę to Ukraińcy nadal będą walczyć ze swoim wrogiem czyli ruskimi a nie z NATO


@xiv7: Tego samego dnia odwrócą się na pięcie pod inną flagą. Dowiedzione już wielokrotnie. Co z resztą mają do gadania?

Cały czas tylko straszą i straszą a utkneli na bagnach już dwa lata Ameryka sama by ich zmietla w
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: ok, podaj źródła ja na szybko wyguglałem te https://www.bbc.com/news/world-68819853

@xiv7 dobrze, a odejmij amerykę z tego równania (co może wcale nie być nieprawdopodobne jeśli wygra np. trump) i dodaj do tego pełne zdeterminowanie vs strach i chęć świętego spokoju

Ja nie mówię że w ostatecznym rozrachunku rosja by wygrała. Ja tylko śmiem twierdzić że putin jest gotowy sprawdzić nato (szczególnie w przypadku odwrócenia się stanów) czy ruszą do
  • Odpowiedz
@xiv7: wiesz jeszcze oprócz tego ile się wkłada liczy się też jak. Można władować i cały budżet w przeterminowane racje żywnościowe, #!$%@? że dużo wydasz jak źle wydajesz.
  • Odpowiedz
@xiv7:
To wygląda tak
1. rosja nie gra na "podbój na NATO" tylko na podważenie sojuszu - coś aby sojusz zaczął się wykruszać na zasadzie "Ukrainie nie pomogli to nam też nie pomogą"
2. niektóre kraje w EU i NATO mogą grać swoją własną grę - Węgry, Niemcy, Turcja - Niemcy bardziej z powodów ekonomiczno-politycznych, Turcja z powodów takich samych jak rosja - imperialnych - po prostu poczekajcie i zobaczycie co będą robić
3. rosja w przeciwieństwie do zachodu może rzucić całą masę mięsa na front i nic. Nie wiem natomiast gdzie leży próg bólu dla zachodu - ilu z europejczyków może zginąć zanim będzie "za dużo". Być może wcale nie mniej niż u ruskich - ale ruscy mogą odpalić ponownie "hippisów i pacyfistów" tak jak zrobili w
  • Odpowiedz
@xiv7: wydaje mi się, że cały sens istnienia tego patokraju to szykowanie się do jakiejś wojny, więc w sumie nie dziwią takie informacje.
Rosja zajmie całą Ukrainę - będzie się szykować na wojnę z NATO.
Rosja część Ukrainy - będzie się szykować na wojnę o pozostałą część i na wojnę z NATO.
Rosja zostanie w 100% wywalona z terytorium ukrainy - będzie się szykować na wojnę z Ukrainą i z
  • Odpowiedz