Wpis z mikrobloga

Moja firma to żart XD

Wczoraj na zebraniu typiara od spraw małoważnych przekazała nam że w kwartale jest tyle nieobecności (L4) pracowników że tak naprawdę brakuje nam 3 etatów, doszła do wniosku że jak już chorujemy to mamy robić tak żeby dzień wolny który nam przysługuje w tygodniu (pracujemy w soboty również) przerzucić sobie na dzień gdy jesteśmy chorzy XD No i oczywiście zwolnienia lekarskie to zło wcielone i unikać jak ognia XD

Jak gadałem z jednym typem później (też odklejony) to stwierdził że jak ktoś bierze bezpodstawnie urlop na żądanie i by to wyszło to powinien dostać naganę bo on w tamtym roku był tylko raz na L4 i wziął jedną UŻ, zapytany kto mu nie kazał brać więcej i częściej być na L4 to stwierdził że go na to nie stać XD Więc tak, jak Ja mam gorzej to wszyscy mają mieć, wszyscy równo wszyscy gówno.

No cóż, wyczuwam że przez to zebranie posypią się L4 na majówkę XD

#praca #pracbaza #kolchoz #dziendobry
maikeleleq - Moja firma to żart XD

Wczoraj na zebraniu typiara od spraw małoważnych ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • 10
@nairoht Powielasz największy mit, jaki powtarzają Janusze biznesu. Niemal w każdym przypadku dałoby się płacić więcej ale wymagałoby to lepszej organizacji, inwestycji w park maszynowy, automatyzację procesów. Januszom się zwyczajnie nie chce i wolą klepać pieniądze na alkoholikach i alimenciarzach pracujących na czarno, a za zarobiony kapitał postawić dom i kupić BMW, a nie inwestować w jakieś maszyny.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: 4 lata temu jak się przebranżawiałem ze sprzedaży na analityka po studiach to przez miesiąc pracowałem przed Amazonem jako pomoc w ustalaniu i kierowaniu ruchem autobusów. Czasem wchodziliśmy do Amazona żeby skorzystać z łazienki i przy wejściu był napis „Work hard, have fun, make history, jak w jakimś obozie pracy XD Widziałem na parkingu jak Ci ludzie wchodzą i wychodzą z roboty, to jest po prostu inny wymiar rzeczywistości. Fajne
  • Odpowiedz
jak ktoś bierze bezpodstawnie urlop na żądanie


@maikeleleq: Nie ma czegoś takiego jak bezpodstawny urlop na żądanie. Nawet nie masz obowiązku mówić dlaczego go bierzesz. Po to on jest.
  • Odpowiedz
@maikeleleq mam rozumieć że przychodzicie w sobotę do pracy jako zwykły dzień i dostajecie wolne w tygodniu za to ? Takie coś jest nielegalne, podstawowy wymiar pracy w Polsce to po poniedziałku do piątku.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: Ja jednego nie rozumiem. Zupełnie inny rodzaj pracy, zdalnie sprzed biurka. Natomiast nigdy nie biorę L4 z prozaicznej przyczyny, przecież to jest płacenie 20% wypłaty za dzień wolny.
  • Odpowiedz
unia europejska, 2024 rok. Sztuczna inteligencja, nano roboty, drony bojowe, a w polskich gułagach nadal mówią, że L4 to zło xD


@LezliNilsen: unia europejska, 2024 rok. Sztuczna inteligencja, nano roboty, drony bojowe, a w polskich gułagach nadal kombinują jak na majówke wziąć lewe L4
  • Odpowiedz