Wpis z mikrobloga

@xXxPu55ySl4y3RXxX możesz zamrozić nasienie na ten czas gdy zapragniesz mieć dzieci i wykonać wazektomie.

Kobieta może niby użyć spiralę ale z nimi wiąże się sporo bólu i przez kilka tygodni lub miesięcy i tak byście musieli używać innej antykoncepcji, bo spirala by się zagnieżdżała. Istnieje dużo ryzyko u kobiet co nie były w ciąży/nie rodziły że spirala sama wypadnie lub się nieprawidłowo będzie zagnieżdżać co może skutkować brakiem skuteczności lub zakażeniem zagrażającym
  • Odpowiedz
@surival: tak jest, w preejakulacie - naturalnym lubrykancie - też mogą być plemniki, przerywać przed wytryskiem można, a nawet trzeba, żeby długo trwało, ale przed preejakulatem to raczej niemożliwe
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX wkładka domaciczna miedziana/srebrna, nie zawiera hormonów a skuteczność ma zbliżoną do hormonalnej. Jednorazowy koszt jest spory ale wystarczy na 5 lat więc ostatecznie wychodzi taniej niż pigulki.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal mi ginekolog mówił że krążki są hormonami działającymi tylko miejscowo i nie wpływają na hormony w organizmie tak jak zastrzyki czy tabletki. Może był głupi albo mi głupio tłumaczył ale to dlatego się na nie zdecydowałam, ale po 3-4 dniach miałam wysypkę od ud po brzuch
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: tak, miejscowo następuje ich wchłanianie omijając przewód pokarmowy, ale przez krwiobieg i tak muszą przejść, bo się wchłaniają do organizmu, inaczej by nie działały- to nie dany hormon zapobiega ciąży tylko to, jakie on zmiany fizjologiczne powoduje. Oczywiście w mniejszym stopniu, mniejsze są też ich stężenia wyjściowe, no ale jednak hormony- dlatego sprostowalam, bo autor pisał, że hormony w ogóle w grę nie wchodzą. Ale tak, gin o tyle miał
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal ja biorę tabletki ale to takie konkretnie pod endomedrioze i to jedyne które toleruje bez masy skutków ubocznych, bo kiedyś brałam takie po których rzygalam non stop, albo takie od których non stop bolały mnie piersi i czułam się depresyjnie
  • Odpowiedz