Wpis z mikrobloga

120 596 + 5 + 115 + 118 = 120 834

Weekendowy wypad. Wrocław-Zgorzelec z nocowaniem w schronisku PTTK Szwajcarka i powrót pociągiem. Mój pierwszy wypad w góry, więc dość mocno się zmęczyłem. Wiatr 20-27 km/h wiejący na wschód nie pomagał (). Ale mimo to udało się zrobić całą zaplanowaną trasę. Widoczki mega, polecam każdemu.

#rowerowyrownik #rower

Skrypt | Statystyki
menmikimen - 120 596 + 5 + 115 + 118 = 120 834

Weekendowy wypad. Wrocław-Zgorzelec z...

źródło: Screenshot_20240415_100737_Strava

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@menmikimen: 100m przewyższenia na każde 10km to bardziej górska wyprawa niż to co na zdjęciach widać. (Albo licznik grubo oszukuje).
Tak z ciekawości, po co wozisz ze sobą tyle płynów? Na takich wspinaczkach każdy gram się liczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@barman84: Poniżej screen tras z komoot, liczba jest trochę mniejsza, ale okolice podobne. Może ten licznik co mam faktycznie nie za dobrze liczy przewyższenia, albo to przez wiatr? Różnica dla mnie nie jest taka duża, abym się tym przejmował.
A wożę tak dużo wody bo jestem wielkim chłopem o masie 90kg na rowerze o wadzę 15 kg i z bagażem, który ważył kolejne 15 kilo. ¯\(ツ)/¯
Wiem, że mogłem na trasie
menmikimen - @barman84: Poniżej screen tras z komoot, liczba jest trochę mniejsza, al...

źródło: Screenshot_20240415_142735

Pobierz
  • Odpowiedz
100m przewyższenia na każde 10km to bardziej górska wyprawa niż to co na zdjęciach widać. (Albo licznik grubo oszukuje).

Tak z ciekawości, po co wozisz ze sobą tyle płynów? Na takich wspinaczkach każdy gram się liczy.


@barman84: mówisz że 1cm przewyższenia na 1m to już górskie warunki. Chciałem wcisnąć szpilę ale się powstrzymam.
  • Odpowiedz
tak, średnio 1% nachylenia na całej trasie to dużo. Dla porównania wjazd na Przehybę (tam i z powrotem) startując z dworca w Starym Sączu to średnio 2% na 40km.


@barman84: nie to nie jest dużo. To 1m w górę na100m odległości. To nawet rower o normalnych oponach sam się nie będzietoczył.
  • Odpowiedz