Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@SaintWykopek zorganizowanie takiego warsztatu trwa lata, chyba że ktoś zajmuje się tym profesjonalnie i na tym zarabia. W pewnym momencie z bratem stwierdziliśmy, że chcemy mieć takie miejsce do majsterkowania. Byłem młody, mieszkałem u rodziców, kupiłem najtańszą piłę stołową i stwierdziłem, że odpalę ją w swoim 10m² pokoju w bloku. Po pierwszym cięciu wiedziałem, że to nie wypali. Hałas, pył i wióry były wszędzie. Tego dnia podjęliśmy decyzję, że wynajmiemy garaż i
wooster - @SaintWykopek zorganizowanie takiego warsztatu trwa lata, chyba że ktoś zaj...

źródło: temp_file3764937612983594006

Pobierz
@SaintWykopek: na tvn turbo był kiedyś taki program o robieniu przedmiotów w garażu za małe pieniądze. No i podawali ceny wszystkich potrzebnych materiałów. Pamiętam jeden przypadek (obstawiam, że tak było czesto), że końcowy koszt czegoś wyniósł kilka złotych, ale potrzebny materiał to normalnie wart był z kilka dych albo więcej, ale oni podali 0, bo akurat to znaleźli na strychu XD. Więcej już tego nie oglądałem
Ja już to opisywałem, ale ten wątek jest idealny w tym temacie: masa narzędzi leży ot tak na ulicy za pół darmo - ale to jest okupione traceniem maaasy czasu na szukaniu, jeżdżeniu i kombinowaniu - czasem też na prostej przysludze zrobionej kumplowi podczas naprawy w garażu.

Swoją pracownię tworzę już lekko z 8 lat i początek to były narzędzia za łącznie 300zł.

Teraz te 8 lat później nadal 75% mojego warsztatu