Wpis z mikrobloga

Trzymajcie się mocno w tej Argentynie XD 2 razy większa inflacja od czasu wyboru argentyńskiego Balcerowicza na stołek prezydencki, a do tego masowe zwolnienia, coraz większa przestępczość, śmierć kliniczna budżetówki w tym wszelkich usług publicznych i ludzie uciekający nawet do Paragwaju - najbiedniejszego kraju na kontynencie. To wszystko osiągnął w niecałe pół roku. Ale ważne że milion dolarów nadwyżki w budżecie udało mu się zrobić! Niech los chroni Polskę przed neoliberalnymi szaleńcami.
#antykapitalizm #argentyna #bekazprawakow
Rainmaker97 - Trzymajcie się mocno w tej Argentynie XD 2 razy większa inflacja od cza...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 95
@Rainmaker97: Dla tego wpisu założyłem konto i &^%$ się znasz na sytuacji. Zdajesz sobie sprawę, że poprzedni prezydent/rząd trzymał oficjalny kurs peso argentyńskiego do dolara 3x powyżej wyceny wolnorynkowej (czyli ulicznej, tzw. dolar blue)? Każdy sen kiedyś się kończy, Milei powiedział do gospodarki Argentyny "wstawaj, ze****aś się". Rozdawnictwo ma swoją cenę, a pod kryzysem podpisuje się ten, który pierwszy ma odwagę stawić mu czoła. Tutaj Javier (dla Ciebie Señor Presidente). Byłem
@janekplaskacz: tak, część z nich potrzebowała restrukturyzacji(a nie sprzedaży za bezcen) ale duża część nie, w filmie masz konkretne przykłady tak jak napisałem ale widzę że ci się nie chce oglądać więc napiszę.

Zakłady często trzymały materiały na zapas co sztucznie zaniżało ich ocenę rentowności i było pretekstem do sprzedaży.

Zakłady papierowo celulozowe w Kwidzynie - po urynkowieniu zapasy zakładu klientów zakładu były tak ogromne, że zakład nie miał komu ich