Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Trudna jest praca w obsłudze klienta, bo polscy klienci to jednak nieogary... Przez stronę internetową potencjalny klient wypełnia briefa, zostawia namiary. Oddzwaniam. Przez pół godziny rozmawiamy o jego potrzebach. Wszystko udaje się doprecyzować. Pada pytanie o orientacyjna cenę usługi. Odpowiadam, zgodnie z cennikiem firmowym, 5000 netto. Facet dziękuje mi bardzo za rozmowę i mówi, że musi się zastanowić. OK. Dzwonię do niego tydzień później pytam się, czy się zastanowił. Mówi mi, że tak i raz jeszcze dziękuje, ale już wybrał inna firmą i tam zamówił usługę. Ale że rozmowa ze mną i brief pomógł mu bardzo doprecyzować i jasno przedstawić potrzeby. Pytam co spowodowało wybór konkurencji. Mówi, że cena, bo tam mu powiedziano 4000 netto. Na to ja go pytam, czemu nie zasygnalizował, że taki ma budżet i że nasza cena była za wysoka, a wtedy na pewno byśmy zeszli o ten 1000 zł. To normalna praktyka, że podaje się cenę wyjściową (ofertową) a później negocjuje. Na to klient, że on nie wiedział i nie ma zwyczaju negocjować, tylko przyjmuje ceny podane przez oferentów i wybiera najtaniej, nigdy się nie targuje. Kurtyna. I to nie jest odosobniona sytuacja, tylko takich potencjalnych klientów mam ponad 1/3. Strata czasu, energii, co przekłada się na pieniądze. Tak chciałem się anonimowo wyżalić i tyle.

#polacy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
bo polscy klienci to jednak nieogary...


@mirko_anonim: nie tylko polscy

czemu nie zasygnalizował, że taki ma budżet i że nasza cena była za wysoka, a wtedy na pewno byśmy zeszli o ten 1000 zł. To normalna praktyka, że podaje się cenę wyjściową (ofertową) a później negocjuje. Na to klient, że on nie wiedział i nie ma zwyczaju negocjować, tylko przyjmuje ceny podane przez oferentów i wybiera najtaniej, nigdy się nie targuje.
@mirko_anonim: To czemu nie mówisz, że jeśli pan zdecyduję się w ciągu dajmy na to 3 dni otrzyma pan 500 PLN mniejszą cenę ostateczną. Właśnie to w gadce co robisz są błędy. Nie każdy lubi być polskim turystą w Turcji kupującym za 100 PLN fejki Nike Air Max i robiącym wszystko, aby dać za nie 90 PLN. @Spojler22 @droperix10 I nie tylko ja w tym co napisałeś stwierdziło, że błędy robi
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Ludzie nie negocjują bo raz trafisz na takiego co negocjuje a raz na takiego co nie negocjuje i poczujesz się źle jak jakiś cygan, dlatego ludzie odpuszczają negocjacje ze względu na dobro psychiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej