Wpis z mikrobloga

@Pieskor: Wydaje się że to absurd, ale dzięki temu odpowiedni ludzie są w stanie spekulować bez wykorzystania własnych pieniędzy. Biorą kredyt na 0% pożyczony od Ciebie (w sensie jeżeli posiadasz kapitał), a potem sprzedają Ci to samo mieszkanie 2x drożej na kredycie który finansujesz ze swoich podatków
  • Odpowiedz
@grzypAtomowy: Po pierwsze, to nie leciałyby z klifu, co najwyżej byłaby korekta 10-20%, a deweloperzy przystopowaliby z nowymi inwestycjami, do czasu aż wyprzedadzą obecne mieszkania. Po drugie, nawet jakby ceny jebnęły 50%, to dzisiaj kredyt na 300k, to rata powyżej 2k. Rzeczywiście, raj dla młodych, jak to piszą na tagu.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Ceny nieruchomości urealniłyby się do zdolności Polaków, tak jak jest korekta cen materiałów.

Tymczasem obecnie deweloperzy mają wykupione inwestycje na 1,5k roku do przodu, w 2023 schodził każdy paździerz, który łapał się pod program.
  • Odpowiedz
  • 8
@grzypAtomowy: mnie to zastanawia że w takim <2013,2014,2015,2017 było wszystko w pyte, zakup mieszkania to był pierwszy, normalny etap po studiach i znalezieniu pierwszej/drugiej pracy. Hipoteka z ratą nie obiążającą znacznie wypłaty. Stała cena m2 od lat, multum ofert. Jednak jak za muśnięciem czarodziejskiej różdżki, od 2019 brakuje mieszkań, ceny będą tylko rosnąć!, deweloperzy ledwo żyją, a rezerwacje kto pierwszy ten lepszy bo pociąg zaraz dojedzie, dopłaty, KRYZYS na rynku mieszkaniowym!
  • Odpowiedz
@Pieskor: ja #!$%@? to się wyprowadź jak Ci nie pasuje.
Ja mimo że jest tu #!$%@? to dziękuje, że żyje w miare bezpiecznym kraju (mogę wyjść w nocy na miasto) i mogę sobie kupić "coś" równie dobrze mógłbyś się urodzić w takich indiach gdzie masz zerowe perspektywy na wyjazd do innego kraju, mieszkasz w 20 na 20m2, myjesz się w rzece do której ktoś obok sra, i nie wiesz czy ktoś
  • Odpowiedz
  • 2
@kodecss: rozumiem że dzieci wychowasz na 30m2 albo na wsi bez perspektyw? Przez właśnie takie tępe myślenie ludzie akceptują 15k za metr. Nie przeszkadza im homonto na 30 lat. Byle sie nażryc i poogladac tiktoka, to jest marzenie, dziekuje ze zyje. Sam sie wyprowadz kasztanie
  • Odpowiedz
@Pieskor: Tak, bo tak jest zbudowany świat, że każdy człowiek będzie CEO korporacji.
Ja się wychowałem na wsi, nie miałem markowych butów i 15 korepetycji i zajęć dodatkowych i żyje, mam 4 rodzeństwa i też jakoś żyją, potrafili wybudować dom.

Więc sam sie wyprowadz cwordzie.
  • Odpowiedz
  • 2
@kodecss: xDDD

Rozumiem ze 50m2 dla pary albo 60m2 dla pary z dzieckiem w mieście jest zarezerowane tylko dla CEO korporacji a reszta ma #!$%@? na wieś?

Albo jestes zwyczajnie glupi albo trolujesz bo takich pogladow nie ma nawet skrajna lewica
  • Odpowiedz
@Pieskor: No ty jesteś jakiś upośledzony, albo czytasz tylko to co chcesz.
- Napisałeś, że wychowasz dzieci na wsi - czemu ich nie można wychować na wsi bez perspektyw? - wszyscy ludzie w polsce mają #!$%@?ć do Warszawy, Wrocławia?

Jesteś uposiem z klapkami na oczach, tak życie nie wygląda i tyle.
Jak nie jesteś zaradny życiowo żeby zarobić na mieszkanie w Warszawie to wyjedź na wyspy, kup mieszkanie i wróć.
  • Odpowiedz
jest możliwy tylko przy wsparciu socjalu rządowego, który sami sponsorujemy

@Pieskor: jesli sie lapiesz na wsparcie rzadowe to #!$%@? sponsorujesz. Sponsoruja ci ktorych stac na zakup nieruchomosci i nie lapia sie na social.
  • Odpowiedz
mnie to zastanawia że w takim <2013,2014,2015,2017 było wszystko w pyte, zakup mieszkania to był pierwszy, normalny etap po studiach i znalezieniu pierwszej/drugiej pracy. Hipoteka z ratą nie obiążającą znacznie wypłaty. Stała cena m2 od lat, multum ofert. Jednak jak za muśnięciem czarodziejskiej różdżki, od 2019 brakuje mieszkań, ceny będą tylko rosnąć!

@Pieskor: a co najlepsze wtedy mieszkania kupował faktyczny wyż demograficzny czyli ludzie urodzeni w latach 80tych, gdzie teraz po
munioman - >mnie to zastanawia że w takim <2013,2014,2015,2017 było wszystko w pyte, ...

źródło: Screenshot_20240410-190709-518

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Pieskor trzeba pamiętać dodatkowo, że rząd dotuje patole, która ma wiele dzieciaków, a sami zarabiają najniższą i żyją od 1 do 1. Ci co do czegoś doszli nic nie dostaną.
  • Odpowiedz
  • 0
@munioman: @TomdeX najgorsze w tym wszystkim jest to ze macie racje ale na wykopku dalej sa parapety co Ci bedą mówiły że 50m2 jest dla CEO w korporacji a jak Cie nie stac to nie kusisz mieszkac w miescie ehh I taki sie godzi na 16900zl za metr bo 42m2 na rogatkach miasta to spelnienie jego marzen. Nie wazne ile trzeba oddac, nie wazne co bedzie za 5lat, wazne ze jest
  • Odpowiedz
wazne ze jest zdolność i dają

@Pieskor: nie pamiętają co się działo z cenami po 2007, ot co.

Zdecydowana większość wykresów w internecie też pomija okres od 2004 roku kiedy była pompa jeszcze gorsza od obecnej
  • Odpowiedz