Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit #kredythipoteczny #inwestycje #nieruchomosci

Tak a propos nowego programiku WIĘKSZA MARŻA DLA BANKIERA I DEVELOPERA czyli "mieszkanie na start" czy też "kredyt 0%" to nie rozumiem tego kwiku programistów? Żeby niby jakieś limity dochodu są i programista się nie załapie

Ale zaraz zaraz, przecież pisaliście że jest wszędzie praca zdalna, hybryda to rzadkość i nie trzeba mieszkać w WWA czy KRK bo hybryda to rzadkość dalej i można mieszkać w Grudziądzu i pracować zdalnie dla Warszaffki, a poza tym przecież mówiliście, że te stawki np: Z SII dla senior deva 18,6-21k netto b2b to przecież wyjątek i typowy senior dev w polsce ma na luzie 30-40k na fakturze i pracuje zaledwie 2-3h dziennie więc jeszcze drugi etat na OverEmployment można trzasnąć za 20k i razem wyciagać 60k netto b2b pracując max 8h dziennie? 60k netto b2b to przecież ponad 50k na rękę więc w czym problem?

Spokojnie możecie żyć skromnie te 2 lata za 10 000zł miesięcznie i oszczędzać 40 000zł miesięcznie czyli 500k rocznie, w dwa lata uzbieracie wtedy 1 000 000 i kupujecie mieszkanie 70m2 na Bielanach za gotówkę

No nie kumam tego, czego programiści deklarujący tutaj zarobki 30-40k najbardziej się zesrali, że kredyt zero procent pomoże najbardziej zwykłym osobom zarabiając 5000-7000zł netto a nie programistom, którzy się na to nie załapią

(A jak coś to ja wcale nie bronie tego programu bo to oczywiste zło, ten post wymierzony jest w bogaczy programistów hehe. Jestem za podatkiem od fliperów i uważam że 10% to i tak żart i powinni dowalić na luzie 20-30%, w dodatku jestem wielkim fanem mocno progresywnego podatku katastralnego od 2 lub 3 nieruchomości oraz podatków od pustostanu. Generalnie mieszkanie powinno być bardziej towarem niż prawem ale jest to towar szczególny taki jak jedzenie woda i leki, powinien być regulowany przez państwo, wolny rynek bez regulacji to możecie sobie prowadzić na rynku rowerów czy książek, a rynek mieszkaniowy bez regulacji się zesra, dziękuje za uwagę)
  • 5
  • Odpowiedz
@gisot: Dom i mieszkania już mam, więc za późno. A jak zastąpi to jako programista z zacięciem do elektroniki będę wtedy serwisował telefony / komputery / AGD / RTV. Tego AI jeszcze długo nie zautomatyzuje, bo to wymaga skillów motorycznych nieopłacalnych do automatyzacji.
  • Odpowiedz