Wpis z mikrobloga

Serio kogoś zaskakuje niska frekwencja? Jak pisałem, że trudniej zagłosować poza miejscem zameldowania to mi tu pisali, że wystarczy umowa najmu etc. Tylko niewielu ludziom się chce w to bawić. A do tego w wielu miejscach są pewniacy (albo dosłownie bez konkurencji), więc też nie chce się iść głosować na samych radnych.

#polityka #wybory
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Promilus: a jak byś chciał udowodnić, że gdzieś mieszkasz? Na gębę? Zdajesz sobie sprawę jaka skala oszustwa mogłaby być wtedy? To jest minimalna weryfikacja i równie dobrze wystarczy umowa czegokolwiek na siebie z tym adresem (choćby internet itd.).
  • Odpowiedz
Jak pisałem, że trudniej zagłosować poza miejscem zameldowania to mi tu pisali, że wystarczy umowa najmu etc. Tylko niewielu ludziom się chce w to bawić.


@Promilus: Jestem w stanie pójść o zakład, że frekwencja w najmłodszej grupie wiekowej będzie dramatycznie niska w porównaniu do wyborów parlamentarnych. Ludzie nie poszli na wybory, bo okazało się, że KO tnie wyborców w c---a tak samo jak PiS, to zmęczenie polityką, nie trudność w
F.....y - > Jak pisałem, że trudniej zagłosować poza miejscem zameldowania to mi tu p...

źródło: 01

Pobierz
  • Odpowiedz
@FuckYouTony: to trudność w głosowaniu. Sama pierwszy raz nie idę na wybory, bo zbyt późno zorientowałam się, że nie zmieniłam okręgu wyborczego, a tutaj nie można tego zrobić jednorazowo jak w wyborach parlamentarnych, tylko trzeba wskazać dokumenty. Wielu moich znajomych, którzy wyjechali na studia/ do pracy zameldowanych w swoich miejscowościach rodzinnych nie głosuje. Także mobilizacja w wyborach samorządowych jest zbyt mała, żeby zajmować się tą papierologią miesiąc wcześniej.
  • Odpowiedz