Wpis z mikrobloga

#inwestycje #nieruchomosci #filipperzy
Pochwale się, kupiłem w zeszłym roku pod wpływem emocji mieszkanie 63m + garaż do tego byłem w ciągu na #benzo więc nie do końca racjonalnie myślałem(wyszedłem już z tego gówna). Załapałem się na BK2% - przez 10 lat mam ratkę ok. 2500cbln.
W pewnym momencie jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego ale wpłaceniu już 30k przy podpisywaniu umowy wstępnej jako zabezpieczenie miałem myśli "co ja #!$%@? robie, uwiąże mnie ten kredyt, będę #!$%@? niewolnikiem spłacania rat, co jak się nie utrzymam na rynku pracy, IT pędzi do przodu a mi się średnio chce uczyć bo lekka depresja no i wiek w którym po prostu uczyć się średnio chce".

Wcześniej przez lata od 2018 byłem spadkowiczem, często śledziłem posty @mickpl na tagu #nieruchomosci.

Mieszkanie obok Warszawy, Blisko PKP z SKM'kami - 4 stacje do stacji obok której jest metro.
Centrum miasta również blisko, sklepy typu dyskonty również, cicha okolica - lokalizacja ogólnie bardzo dobra. Wczoraj nawet dowiedziałem się, że remontują ulicę gdzie stoi moje mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - w sumie to jeszcze nie moje tylko Banku do póki nie spłacę.

Ceny teoretycznie mają wypierdzielić w kosmos przez kredyt 0% co mnie w sumie cieszy. Po trzech latach mogę je sprzedać parze bez żadnych konsekwencji ze stratą dopłat.

Pytanie do Was mistrzowie - dobry deal?
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@?: Wiesz ja mam gdzie mieszkać. Mieszkam na swoim(Chata rodziców podzielona na dwie części, mam swoją część jakieś 90m z piętrem). Ale chce się wyprowadzić i mieć Warszawę na wyciągnięcie ręki.

BTW - ja nie rozumiem tego #!$%@? o "mieszkaniu z mamusią" - jak się popatrzy na wszystkie domy budowane w latach 90 to był chaty tzw. wielopokoleniowe i nikomu nie przeszkadzało to, że rodziny mieszkały razem np. jak córka/syn wzięli ślub
  • Odpowiedz
@DavenJayX: aglomeracja stołeczna to dobry wybór, a kredyt 2% trzeba było brać. Powiedzmy sobie szczerze 2500,00 zł to niska rata w stolicy i na ratę spokojnie zarobisz w pracy nawet fizycznej w stolicy więc easy nie ma stresu. Jakby praca się wysypała to jest jeszcze FWK.
  • Odpowiedz
  • 0
@literacyfra123: A no i umówmy się to nie stolica tylko miasto obok z bardzo dobrym dojazdem. Trochę różnica, bo jak najbardziej wolałbym mieszkanie bezpośrednio w stolicy najlepiej gdzieś przy metrze, no ale w tej cenie takiego mieszkania bym nie kupił tylko klatkę.
A naprawdę środek jest według mnie i osób bliskich które je widziały świetny. Aktualnie mam nogę w gipsie i nie mogę działać, ale od wakacji zaczynam się tam urządzać
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin: Kuhwa następny. Co jest z Wami nie tak? Nie wyrobiłeś się na kupno BK2%? Tak jak napisałem, zrobiłem to pod wpływem emocji i w pewnym momencie miałem #!$%@? myśli, że się uwiązałem w #!$%@? i chciałem wręcz zrezygnować i stracić te 30k które wpłaciłem przy umowie wstępnej(połowa wkładu własnego). Mieszkanie 630k - wkład własny 60k. Serio mam wkleić screeny z bankowości internetowej? Kredyt w PKO, w innych Bankach nie miałem
  • Odpowiedz
No #!$%@? odpowiedz.


@DavenJayX: Ale co mnie obchodzi Twoje chwalenie się na wykopie, WTF kolego xD

Każdy tu jest programistą, zarabia krocie i ma bekę, więc co ja Ci mam powiedzieć? Śmierdzi baitem, a jak nim nie jest, to fajnie, powodzenia
  • Odpowiedz