Wpis z mikrobloga

Nazwijcie mnie naiwnym spadkowiczem, ale NIE MA szans żeby to wszystko nie poleciało ma ryj.
Ludzie wystrzelali się z kasy, tak naprawdę ten kto chciał i mógł kupić w takiej cenie ten już kupił, a kto chciał a nie mógł ten załadował się w bekę. Unity mogą drożeć co tydzień o 100k ale nie zmieni to faktu że to jest wartość której nie ma, bo nie ma po prostu tylu ludzi którzy mieliby tyle pieniędzy. A do tego z każdą chwilą na rynek wchodzi coraz więcej kurników budowanych na potęgę.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
KrolSandaczPierwszyRozrzutny - Nazwijcie mnie naiwnym spadkowiczem, ale NIE MA szans ...

źródło: betonowezloto

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny wyobraź sobie że ludzie płacą pół bańki za chatkę którą możesz wybudować w tydzień z drewna własnymi rękami XDDDDDD. Wystarczy tylko doprowadzić wodę z rzeki, ogarnąć sobie agregator, turbinę wiatrową/wodną oraz panele słoneczne plus może starlinka i siup dom gotowy za jakieś komiczne pieniądze xD
  • Odpowiedz
  • 100
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny rynek ma tak cholernie mocne fundamenty, że strona podażowa czeka na bk0 jak na deszcz w Afryce. Przy aktualnym koszcie kredytu, rata to mniej więcej X2 ceny wynajmu podobnego, nie wspominając już że w racie na początku ponad 90% to odsetki. Pilnie potrzebny bk0
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: to nie jest tak że ludzie się skończyli albo pieniądze. Co roku wchodzi nowa pula ludzi gotowa do kupienia swojego i ludzie ciągle zarabiają pieniądze. Zobacz sobie na indeksy giełdowe. Mogłoby się wydawać, że no #!$%@? gdzieś musi być koniec tej kasy, ile można w to pakować. Ano można ludzie zarabiają, kupują, inflacja rośnie, kasy coraz więcej. I rośnie w nieskończoność. Tak jest zbudowany system monetarny.
  • Odpowiedz
@#!$%@? bitcoin tysiące procent w górę, wszelkie spółki od 3 lat I dołków z covida czy wojny po 100 do kilkuset procent. Inflacja ponad 50 procent. Kogoś dziwią ceny 16 czy 20k za m2? Lol
  • Odpowiedz
Ceny może wyhamować tylko skokowy wzrost bezrobocia w top 5 lub wojna


skokowy wzrost bezrobocia nie jest mozliwy przy tej demografii, ale to paradosklanie oznacza, ze im mnije ludzi tym drozsze unity? :)

@simirgone:
  • Odpowiedz
to nie jest tak że ludzie się skończyli albo pieniądze. Co roku wchodzi nowa pula ludzi gotowa do kupienia swojego i ludzie ciągle zarabiają pieniądze.


przy podazy w porywach 20k unitow per rok w waw - to w samje waw znjadzie sie co roku odpowiednia liczba majtnych ludzi ktora to skupi - jedne warunk - musza byc przekonani ze bedzie roslo.

@#!$%@?:
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: bez stimulusów wzrost cen się zatrzyma, a być może nawet ceny spadną.

Jednak stimulusy będą (dotowanie rynku nieruchomości z pieniędzy podatnika - czyli z naszych pieniędzy) i widzimy się za rok po wzrostach cen o 50% r/r ()
  • Odpowiedz