Wpis z mikrobloga

nie tylko cynizm i manipulacje, ale i szantaż "brakiem szacunku do tysięcy ludzi". Jak zawsze, czysta przyjemność w dyskusji z obrońcami religii


@Wap30: Bo dokładnie to okazałeś, a ja podałem fakty. Przytocz źródła według, których napisałem nieprawdę.
  • Odpowiedz
A jak już się spojrzy historycznie to Świadkowie Jehowy nie są bardziej szkodliwi niż pozostałe "wielkie religie".


@Niebadzksieciem: Ponieważ Świadkowie Jehowy to wciąż relatywnie nowa i mało liczna sekta. Nie zgadzam się z tym, że katolicyzm rozbija rodziny za odejście od wiary- rodzice to nadal rodzice, dzieci to wciąż dzieci bez względu na wyznanie- wśród JW masz zakaz kontaktowania się z rodziną, która nie jest JW- to jest ogromna różnica.
  • Odpowiedz
@djtartini1: więc jak się chcemy licytować na zasady danej religii to katolicyzm ma całkowity zakaz antykoncepcji, całkowity zakaz aborcji, wykluczenie osób lgbt z życia społecznego... No chyba że jesteś hipokryta i zasady ŚJ trzeba brać dosłownie, a zasady katolicyzmu z KKK traktowac "lepiej i tym nie wspominać. To niedobra jest"?
  • Odpowiedz
a są też Świadkowie Jehowy którzy tych zasad i odcięciu się od rodziny nie przestrzegają. Chociaż grupa Świadkōw którzy "luźno" podchodzą do swojej Religi jest mniejsza niż taka ilość katolików u nas.


@Niebadzksieciem: Tylko Ty piszesz o dowodach angedotycznych, zaś zarówno Biblia jak i Katechizm KK zakazuje tego typu działań, a JW nakazuje tego typu działania, a utrzymywanie kontaktów to działanie wbrew sekcie. Zaś najgorsi są odstępcy. To jest zasadnicza
  • Odpowiedz
więc jak się chcemy licytować na zasady danej religii to katolicyzm ma całkowity zakaz antykoncepcji, całkowity zakaz aborcji, wykluczenie osób lgbt z życia społecznego... N


@Niebadzksieciem: Gdzie masz znowu w tym Katechizmie wykluczenie osób lgbt z życia społecznego? Jest zakaz wykluczania kogokolwiek z życia społecznego- nawet morderców po odbyciu kary. Również nie ma zakazu antykoncepcji i jest zakaz aborcji po tygodniu, ale to odsyłam znowu do katechizmu dlaczego po tygodniu
  • Odpowiedz
@matiJ: ta, sam jestem zdania że Kościół Katolicki jest obecnie najbardziej szkodliwą organizacją religijną na świecie z powodu swoich rozmiarów i wpływów. Dlatego takie czepianie się przez katolików "niemoralności" mniejszych organizacji religijnych zawsze mnie bawi. Zwłaszcza w kontekście słów Jezusa "Widzisz źdźbło w oku bliźniego swego a belki w swoim oku nie widzisz". Ale przyzwyczaiłem się ze chrześcijanie nie znają tekstu swoich własnych świętych ksiąg i ich zachowanie w kontekście
  • Odpowiedz
@djtartini1: katechizm, paragrafy 2270-2275 zakazuje wszelkiej aborcji, a paragraf 2370 zakazuje antykoncepcji)(poza "kalemdarzykiem" który de facto antykoncepcją nie jest ". Zaś paragrafy 2357-2359 wykluczają homoseksualistów z życia społecznego (chyba że nakaz życia we wstrzemięźliwoścci i zakazywanie łączenia się w związki nie jest wcale wyklucza iem z życia społecznego wg ciebie?). Po co z tobą rozmawiać skoro albo nie znasz nakazów swojej religii albo ordynarnie kłamiesz na temat tych nakazów?
  • Odpowiedz
Tym się różnią od jakiejkolwiek wielkiej religii


@djtartini1: Jakiej religii? Każda religia to sekta, chrześcijańska również, tylko działa na większą skalę.
  • Odpowiedz
chyba że nakaz życia we wstrzemięźliwoścci i zakazywanie łączenia się w związki nie jest wcale wyklucza iem z życia społecznego wg ciebie?)


@Niebadzksieciem: Życie w wstrzemięźliwości to życie w celibacie- czyli twierdzisz, że kościół katolicki nakazuje kościołowi katolickiemu wykluczenie samego siebie z życia społecznego? Serio- właśnie to napisałeś, czyli zgodnie z tym kościół katolicki jest niegroźny, bo sam sobie każe się eliminować- to jest tego typu manipulacja. Z tą antykoncepcją
  • Odpowiedz
@djtartini1: czyli zakazywanie gejom wchodzenia w związki to nie jest wyklucza nie ich z życia społecznego? Czemu nagle zamieniłeś osobę homoseksualną na katolika w swojej wypowiedzi? Bo z tego co wiem to nie są to synonimy... No i nagle zamilkłeś na pozostałe tematy też... Takie jak to że niby Biblia nie nakazuje odcinać się od ludzi i rodziny, że katechizm nie zakazuje antykoncepcji... Rozumiem że pokazywanie szkodliwych praktyk i przepisów
  • Odpowiedz
czyli zakazywanie gejom wchodzenia w związki to nie jest wyklucza nie ich z życia społecznego?


@Niebadzksieciem: a zakazywanie księżom wchodzenia w związki nie wyklucza ich z życia społecznego? Przecież geje i lesbijki chodzą i będą chodziły do kościoła- czy to ci się podoba, czy nie- a to też jest część życia społecznego.
  • Odpowiedz