Wpis z mikrobloga

za swoje postawili, więc nic mi do tego.


@G06DbT: przecież JW też są dotowani z podatków xD jest ich mniej więc dostają mniej, ale ciągle są to miliony ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
jest szkodliwa społecznie. Tym się różnią od jakiejkolwiek wielkiej religii.


@djtartini1: mówisz, że taki Islam nie jest szkodliwy społecznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chrześcijaństwo oczywiście też, ale mając bardziej jaskrawy przykład, użyję go.

Każda religia to paskudne gówno, broniące się kilkoma faktycznie pozytywnymi elementami, do których kompletnie nie jest potrzebna religijna otoczka. Sekty są pod tym względem zazwyczaj jeszcze trochę bardziej szkodliwe, ale na zazwyczaj mniejszą skalę
  • Odpowiedz
mówisz, że taki Islam nie jest szkodliwy społecznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chrześcijaństwo oczywiście też, ale mając bardziej jaskrawy przykład, użyję go.


@Wap30: Zalezy jaki islam, gdzie i kiedy- to tak jak ludzie są lepsi i gorsi. Szpitale publiczne to wynalazek wywodzący się w linii prostej od nakazów islamu.Zabytki takie jak Taj Mahal to również islam. To mimo wszystko kawał nauki i cywilizacji, który wywiódł się z
  • Odpowiedz
Szpitale publiczne to wynalazek wywodzący się w linii prostej od nakazów islamu.Zabytki takie jak Taj Mahal to również islam


@djtartini1: o tym właśnie pisałem - religia jako element dominujący nad wieloma aspektami życia publicznego, nieuchronnie prowadzi także do pozytywnych rzeczy. To jest najstarsza manipulacja z arsenału obrońców religii - przecież religia dała podstawy nauce, zobacz na katedry etc. Bez myślenia idzie się z tym zgodzić, tylko że nie ma tam argumentu.
  • Odpowiedz
gnije że wykopkon jakakolwiek inteligencja społeczno-moralna została zastąpiona przez libkowe idee korwina


@Iandschaft: ale z czym masz problem? Mi kasy z kieszeni nie wyciągali żeby chatę postawić.

U mnie też sobie zbudowali, i jest mi to wszystko jedno. Lepiej oni niż religia pokoju.
  • Odpowiedz
Zalezy jaki islam, gdzie i kiedy- to tak jak ludzie są lepsi i gorsi.


@djtartini1: tak tak, ten islam jest zły, musisz spróbować innego, bo inne są też, różne...
  • Odpowiedz
@G06DbT: No jak Ci się islam nie podoba to Twoja sprawa. Jak Ci się nie podoba życie w świecie cywilizacji zachodniej, gdzie chrześcijaństwo obiektywnie wniosło duży wkład to możesz żyć w Chinach. Nikt nikomu nic nie każe.
  • Odpowiedz
Wystarczy zapytać co by było gdyby nie religia. Ludzkość by się zatrzymała w miejscu na te setki lat? Oczywiście że nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby cały rozwój w okresie dominacji religii odbył się i bez niej. To dokładnie taka sama bzdurka, jak choćby stwierdzenie "gdyby nie Edison, nie mielibyśmy żarówki". Oczywiście, że nie siedzielibyśmy do dzisiaj w ciemności gdyby nie ta jedna konkretna osoba, ktoś by inny by w końcu
  • Odpowiedz
@gosvami sekta jak katolicka. Choć zastanawiam się, która jest gorsza. Ale na podium i tak jest zdradziecki Kościół, w końcu kolaborował od zarania dziejów
  • Odpowiedz
@djtartini1: nie tylko cynizm i manipulacje, ale i szantaż "brakiem szacunku do tysięcy ludzi". Jak zawsze, czysta przyjemność w dyskusji z obrońcami religii
  • Odpowiedz
@djtartini1: bo ja wiem. Islam czy katolicyzm też potrafią rozbijać rodziny za odejście od wiary, kościół Katolicki systemowo chroni pedofilów i tuszuje pedofilię... A jak już się spojrzy historycznie to Świadkowie Jehowy nie są bardziej szkodliwi niż pozostałe "wielkie religie".
  • Odpowiedz