Wpis z mikrobloga

, ale robienie to samo wobec ŚJ st już czymś moralnym? Aż chce się znowu zacytować slowa Jezusa o belce i źdźble


@Niebadzksieciem: Jasne, że tak- bo ŚJ to sekta- tzn nie wnosi jako organizacja nic pozytywnego do życia społecznego, ma same negatywy i mogę o nich mówić. Nikt nie zabrania mówić o złych rzeczach w KK, który jakieś pozytywy w cywilizację zachodnią wniósł mimo tego- to jest różnica. w
  • Odpowiedz
a zakazywanie księżom wchodzenia w związki nie wyklucza ich z życia społecznego? Przecież geje i lesbijki chodzą i będą chodziły do kościoła- czy to ci się podoba, czy nie- a to też jest część życia społecznego


@djtartini1: Ach, kolejna szkodliwą rzecz która prowadzi do wielu patologii, które Kosciol Katolicki systemowo zataja i systemowo broni zbrodniarzy. Nie trafiłeś z tym kontrprzykladem
  • Odpowiedz
@djtartini1: mam z najégò ex-swiadka i normalnie żyje z rodziną. Miałem też znajomego świadka, ale przestałem z nim utrzymywać kontakt gdy zmieniłem pracę. A co do wnoszenia pozytywów do życia społecznego - Kościół Katolicki jako organizacja też nic nie wnosi. Zresztą jak się weźmie na tapet model BITE to zarówno Świadkowie Jehowy jak i Kościół Katolicki to sekty - jedno jest tylko większe od drugiego. Więc jak mówiłem twoje
  • Odpowiedz
Ach, kolejna szkodliwą rzecz która prowadzi do wielu patologii, które Kosciol Katolicki systemowo zataja i systemowo broni zbrodniarzy. Nie trafiłeś z tym kontrprzykladem


@Niebadzksieciem: No możliwe- zresztą moim zdaniem celibat też nie powinien być obowiązkowy i pewnie tak będzie- kiedyś nie był oprócz zakonów. Zresztą to też nie jest moim zdaniem turbo ważne i powód wszelkiego zła- w prawosławiu celibatu nie ma i patologie są podobne- plus dochodzą inne.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Ihmo większość denominacji chrześcijaństwa to sekty. Zwłaszcza że clue chrześcijaństwa to podejście że chrześcijaństwo jest jedyną drogą do zbawienia i straszenie czymś gorszym niż śmierć gdy nie będziesz zbawiony
  • Odpowiedz
wśród JW masz zakaz kontaktowania się z rodziną, która nie jest JW


@djtartini1: W tym miejscu albo bezczelnie kłamiesz, albo nie potrafisz czytać/słuchać ze zrozumieniem, bo nie ma takiego zakazu.
  • Odpowiedz
@Clermont: oczywiście, że możesz się kontaktować z rodziną która nie jest sj. No chyba,że opuścił organizacje. Wtedy należy stosować szantaż emocjonalny i ostracyzm, aby taki ktoś "zatęsknił za Jehowa"( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wśród mocno wierzących katolików jest to samo - mocno wierzący katolicy wypierają się swych dzieci i urywają kontakty za odejście od wiary, homoseksualizm itp.


@Niebadzksieciem: dla porównania wystarczy rzucić okiem na ilość kont na YT poświęconych JW/ŚJ, które to konta założyli byli już świadkowie, analogicznych poświęconych katolikom nie znajdziesz ani jednego.
@djtartini1
  • Odpowiedz
dla porównania wystarczy rzucić okiem na ilość kont na YT poświęconych JW/ŚJ, które to konta założyli byli już świadkowie, analogicznych poświęconych katolikom nie znajdziesz ani jednego.


@LibertadParaTodos: ładnie to tak bezczelnie kłamać: https://www.youtube.com/channel/UCOt97KzqlAI8BjU7hEg0QDA
Nie wiem czy jesteś lepszy czy gorszy niż @djtartini1 który kłamał wprost mówiąc, że Biblia I Katechizm Kościoła Katolickiego nie piszą rzeczy, które piszą.
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem: Daj mi spokój- masz swoją opinię i przy tym sobie zostań, bronisz tych jehowych, choć nie masz pojęcia ile złego zrobili. W stosunku do wielkości organizacji napsuli dużo więcej niz kk (nawet nie wiesz, że prawo zachodnie czy banki są stworzone przez KK choć z niego korzystasz). Nie masz źródeł, nie masz informacji na temat SJ ale i tak #!$%@?.
  • Odpowiedz