Wpis z mikrobloga

#mirabelki i #mirki
Trochę mi odbiło i startuje na radnego w #wroclaw
1. Nie jestem politykiem
2. Jestem bezpartyjny
3. Najbliżej samorządu to byłem w liceum. Wybrali mnie wtedy na przewodniczącego szkoły. Kiedyś wpisałem to sobie do CV, ale już tego nie robię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem kandydować przez #strefyczystegotransportu, zwane też "Strefami Wykluczenia". To ja współorganizowałem protesty pod Strefą Partycypacji Odlot, podczas pseudo konsultacji. Plakat na patyku zrobiłem na kolanie (może pamiętacie - taki z Seicento i Dodge Ram), a stał się tweeterowym wiralem. Żona do dzisiaj mi wypomina, że zabrałem jej ulubioną tyczkę do podpierania pomidorów na RODOSIE (_ ) To dzięki wspólnej pracy z #wirmaszglos i #wroclawzgratem, udało się odwlec w czasie decyzję o wielkości i założeniach strefy. Aktualne władze miasta przestraszyły się na tyle, że głosowanie nad uchwałą zostało przerzucone na nowy samorząd :) Widząc opór i niechęć Wrocławian, nie chcieli wkładać sobie kija w szprychy.

Skąd się urwałem?:
Z Wrocławia. Przez 21 lat mieszkaniec Śródmieścia (Ołbin, Nadodrze). 15 lat Fabryczna (Żerniki, Stabłowice).

Co robię?:
1. Jestem pasjonatem motoryzacji. Pracuję jako szef sprzedaży w jednym z Wrocławskich salonów.
2. Współtworzę jako współadministrator grupę "Wrocław z Gratem". Zajmuje się organizacją eventów, spotkań, zlotów, spotów o tematyce samochodowej. Nasza grupa działa społecznie i charytatywnie. Aktywizujemy Mirków do wychodzenia z piwnicy własnego domu - do piwnicy w Alei Bielany (spotkania co tydzień w piątek, o 19:00, parking podziemny alejka "O" + comiesięczne eventy w różnych miejscach). Ostatnia impreza to ta na Leśnicy. Klub Sympatyków Kolei podstawił pociąg, a my swoje auta :) :)
3. Zajmujemy się z żoną DZIAŁKOKOTAMI. Czyli kotami wolnożyjącymi na terenie ROD Marszowice. Współpracujemy z fundacją #pregowaneiskrzydalate. Koty są sterylizowane, leczone i wracają na ROD - lub jeżeli ich charakter na to pozwala - są przeznaczane do adopcji. Możemy się pochwalić uratowaniem kilkunastu kocich istnień. Działamy non stop.
W tym tygodniu do lecznicy pojechały kolejne dwa mruczki. ( ͡ ͜ʖ ͡)
4. Jestem członkiem stowarzyszenia "WIR" Masz Głos. Możecie ich kojarzyć z akcji na pewnym pasażu podczas COVID :) Obecnie mało się tam udzielam ze względu na zaangażowanie w punkach 1,2 i 3.

Moje poglądy:
1. Jestem przeciwny utrudnianiu życia kierowcom.
2. Jestem przeciwny SCT w jakiejkolwiek formie.
3. Jestem przeciwny developerce nie uwzględniającej natężenia ruchu i zieleni w okolicy.
4. Jestem przeciwny betonozie.
5. Niech każdy jeździ czym chce w sposób zrównoważony. Inwestujmy w tramwaje i ścieżki rowerowe, ale nie zapominajmy o parkingach.
6. Więcej parkingów = mniej samochodów zastawiających chodniki.
7. Posterunek Straży Miejskiej na każdym osiedlu. Jest masa pustostanów. Można wrzucić SM bezpośrednio w środek "trudnego" terenu. Sama ich obecność poprawi sytuację. Powinno to utrudnić życie lokalnym "kozakom".
8. Jak najszybsza inwentaryzacja pustostanów i rozdysponowanie ich. W kamienicy gdzie mieszka moja mama, od lat stoją puste mieszkania. Należy je oddać w użytkowanie bez kryterium MAX dochodu. Jedna zasada - zakaz wynajmu. Potrzebujesz chaty - proszę. Wyremontuj i mieszkaj bezterminowo zbierając na swoje M3. Zadbane mieszkanie to utrzymanie w lepszej kondycji całego budynku (np. poprzez dogrzewanie murów) + zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.
9. Monitoring na podwórkach o zwiększonym ryzyku przestępczości.
10. Zwiększenie nakładów na ochronę zwierząt + dodatkowe wsparcie dla społecznych opiekunów zwierząt wolnożyjących (więcej karmy!) + fundacji.

Nie widzieliście moich plakatów wyborczych, bo jestem za ekologią STOSOWANĄ a nie TERRORYSTYCZNĄ. W dobie Internetu drukowanie, rozwieszanie, rozwożenie, a potem zdejmowanie i utylizacja materiałów - to generowanie zanieczyszczeń, zużywanie zasobów i tworzenie śladu węglowego. Obecna władza co do setnej grama wylicza emisję NOx i CO2 waszych aut. Ciekawe, czy tak chętnie rozliczy się z emisji wygenerowanej przez kampanię.

Jak wiadomo, poglądy to jedno - a życie to drugie
Dlatego jest tak ważne, abyśmy rozsądnie wybrali Prezydenta w tych wyborach.
Tak, abym miał na co głosować.
Nie mam zamiaru wypowiadać się w tematach, o których nic nie wiem.

Dzięki za każdy głos!
Jeżeli wolicie Panią, to Agnieszka Dziegańska-Florek startuje z jedynki na mojej liście - a ma współbieżne poglądy. Też bezpartyjna. Też działa przeciw SCT.

#kandydat #gratoradny #samochody #zawszegratem
Dzaa88 - #Mirabelki i #Mirki 
Trochę mi odbiło i startuje na radnego w #wroclaw
1. Ni...

źródło: 431477110_7335353536557166_6377511994305435638_n

Pobierz
  • 153
  • 3
@assurin: Właśnie dlatego wybory Samorządowe i Parlamentarne to dwie inne rzeczy. Są miejsca, gdzie KO jest w koalicji z PIS ( ͡º ͜ʖ͡º) Wyobraź to sobie w sejmie. A startuje z listy KONFY / PPJ / BEZPARTYJNI jako bezpartyjny. Nigdy na spotkania KONFY nie chodziłem i nie zamierzam.
  • 3
@Ipsy: No kurde. Byłem na ostatnim koncercie Mistrza we Wrocławiu. Nie zapomnę tego do końca życia!
Najdłuższy i najwspanialszy koncert Kat & Roman Kostrzewski. Jeden z najlepszych w historii polskiej muzyki metalowej.
I z jeden z dwóch (?) ostatnich przed śmiercią Romka. To był jakiś amok.
A coooo? (ʘʘ)
  • 1
@AlbertoBarbosa: No i bardzo dobrze! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że sporo osób które widzi "KONFEDERACJA" nie doczyta potem "BEZPARTYJNI" i nie zagłosuje. I prawdę mówiąc - nie mam parcia. Dodałem wpis, bo jak już coś robię to chce zrobić to "jako tako". A nie drukuje żadnych plakatów. Potem miałbym do siebie żal, że zabrakło 10 000 głosów a byłem tak blisko. A tak może zabraknie 10
funkcje społeczne ROD są ważniejsze niż zysk z sprzedaży ziemi. A żaden "aerobik" dla seniora, ani "sala zabaw" nie zastąpi kawałka ziemi i własnej huśtawki.


@Dzaa88: to nie jest żadna funkcja społeczna jeżeli daje sie garstce wybranym emerytom sadzić marchewkę w środku miasta wynajmowanej ziemii za przyslowiowy psi #!$%@?, a reszta ludzi nie ma nawet z tego zadnej korzyści. Bo wszystko pogrodzone tak ze nawet przejsc sie przez to normalnie nie
  • 6
@AnalnyAniki: Nie jestem z Konfederacji ;) Ludzie, czy wy nie mieliście WOS-u? :D Bezpartyjni w naszym mieście oznaczają najczęściej jakieś kluby, które i tak działają jak partie. Macie BEZPARTYJNYCH Michalaka, BEZPARTYJNYCH Sutryka. Jacy oni bezpartyjni, jak głosują od lat wspólnie ;) Nikogo do swojej bezpartyjności nie zamierzam przekonywać. Można mnie wygooglować albo - najlepiej zagłosować na kogokolwiek tylko nie na mnie ()
@szynszyla2018: żule, sebki i karyny jeżdżą bez względu na to czy transport publiczny jest płatny czy nie, więc to nie ma znaczenia. Jeżeli miasto inwestuje w strategię budowania centrów przesiadkowych poza centrum, w pobliżu obwodnicy, to automatycznie za tym powinna iść inwestycja we flotę pojazdów oraz zwiększenie częstotliwości połączeń - tylko do tego trzeba podejść z głową, przesunąć środki z bzdur na działania podnoszące komfort życia mieszkańców oraz ludzi pracujących w
  • 0
@mayek: Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności.
Co jest lepsze? Osiedlowy parking wielopoziomowy (albo podziemny), czy zastawione pod korek chodniki?
Dodam chodniki, na których można zasadzić drzewa i krzewy. Widać to doskonale na przedwojennych zdjęciach miasta. Ulice były zielone. Teraz to niewykonalne, bo nie będzie gdzie stawiać aut. Na moim osiedlu jest ogromny parterowy garaż, na którym rośnie trawa. W czym problem zrobić to samo, a nad garażem park z siłownią
No i bardzo dobrze! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że sporo osób które widzi "KONFEDERACJA" nie doczyta potem "BEZPARTYJNI" i nie zagłosuje. I prawdę mówiąc - nie mam parcia. Dodałem wpis, bo jak już coś robię to chce zrobić to "jako tako". A nie drukuje żadnych plakatów. Potem miałbym do siebie żal, że zabrakło 10 000 głosów a byłem tak blisko. A tak może zabraknie 10 100.

A
  • 0
@Serniczek_Szatana: A jednak strzępisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podaj mi proszę inną listę, która nie jest związana z nikim politycznie. Jakąkolwiek.
Bo nie wiem czy wiesz, ale BEZPARTYJNI Sutryka czy BEZPARTYJNI Michalaka to tylko taka nazwa. Zagłosują jak szef każe. Za to ja nie mam przełożonego. Nikt mnie też znikąd nie wywali za niesubordynację, bo nigdzie nie należę.
@Dzaa88 No i już nie masz szans na mój głos, dziękuję, dobranoc xD

Ciekaw jestem jak chciałbyś uporządkować ruch, poprawić bezpieczeństwo kierowców na osiedlu bez porządkowania parkowania. Ale nie musisz odpowiadać, bo dla każdego mieszkańca, który ma pojęcie o infrastrukturze jest jasne, że bez tego się nie da.
  • 0
@Rad-X: Kurczę. Ale to zabrzmiało. Jakby te dziadki to jacyś układowicze byli. A warto tu dodać, że mój RODOS nie sąsiaduje z nikim starszym niż 50 lat. Wiesz jak dostałem działkę ROD? Idziesz do zarządu. Pytasz o wolny kawałek ziemi. Jak mają - przydzielają Ci. Im zależy na tym, żeby dostawać składki. Wpłacasz 1000zł wpisowego + co rok opłatę ogrodową. A potem zapier****sz żeby ten syf doprowadzić do jakiegoś stanu, który