Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirki,

Chciałbym otworzyć własną firmę, a konkretniej JDG. Nic specjalnego, ale własne. Mam własne kilkadziesiąt tysięcy, które mogę przeznaczyć na ten cel, ale brakuje mi jeszcze około 100-120k. Czy macie może pomysł skąd mógłbym sensownie wziąć taką kwotę? Mógłbym się starać o dofinansowanie z UP, ale od nich dostałbym maksymalnie 45k. Pożyczka z PFR odpada, bo w moim województwie(Mazowieckie) nie przyjmują już wniosków. Czy są jakieś inne opcje?

#inwestycje #gielda #ekonomia #dzialalnoscgospodarcza #firma #biznes



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
: bo z tym sie juz wiaze ryzyko, ze moze nie wyjsc a pozyczke trzeba bedzie oddac. To trzeba wziac dotacji bezwrotnych i heja a nuz sie uda


@essalysolu: No to z bezzwrotnych masz tylko grant z PUP do 6x średnich krajowych czyli z 45k PLN, reszta to zwrotne i co najwyżej preferencyjnie oprocentowane.
@PfefferWerfer: no tak, ale opowi to widac malo. Jesli jego biznys plan jest dobry, to i ja z checia w to zainwestuje jesli dostzrege wartosc. Ale 98% jdg upada w ciagu 2 lat od powstania. Nakupia sprzetu za bezwrtona dotacje, maly zus sie konczy i zamykamy a sprzet sprzedajemy i heja