Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowadzić podatki od spadku/majątku w miejsce podatków od pracy
10 wykopków: aaa komuch chce zabierać ludziom majątki!
Ja: To wolicie, żeby praca była opodatkowana? Czemu?
Wykopki: Nieeee, podatki to złodziejstwo!!
Ja: To skąd państwo ma brać pieniądze na funkcjonowanie? Wolicie anarchizm?
Wykopki: Jaki anarchizm, nic takiego nie powiedziałem
Ja: To skąd ma państwo brać pieniądze?
Wykopki: Złodziej! Komuch!! Przestańcie okradać ludzi!!

Rozmowa jak z tym psem z obrazka. Ma nie być ani podatków od majątku, ani od ziemi, ani od pracy, żadnych podatków ma nie być, a jednocześnie państwo ma działać normalnie. No k---a genialne, że też nikt na to wcześniej nie wpadł

#podatki #ekonomia #nieruchomosci #bekazwykopkow
strfkr - Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowa...

źródło: Dd

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strfkr: Mam te same przemyślenia. Ludzie na jednym tchu potrafią narzekać że służba zdrowia niedoinwestowana, drogi nie takie, armia za mała, uczelnie za słabe a jednocześnie gdy pojawia się jakakolwiek propozycja zwiększenia finansowania to nie bo komunizm, państwo mnie prześladuje. Do tego fikcyjne samozatrudnienie, niskie podatki dla bogatych, rentierów i ciągła narracja że nie ma pieniędzy bo 800+ i ukraińcy wszystko przejadają. No jak w lesie.
  • Odpowiedz
To skąd ma państwo brać pieniądze?


@strfkr: rozmowa o finansach na zasadzie skarbonki do której się wkłada pieniążki, żeby je stamtąd wyjąć to trochę jak dyskutować o astrofizyce na modelu słoneczka z uśmiechem.
W przedszkolu, albo szkole podstawowej dla uczniów z deficytem intelektualnym, tam to pasuje.
  • Odpowiedz
@bieda_kredyciarz_2proc
Ale ile można tych podatków płacić, jak płacisz 41 procent od wypłaty ze zdrowotna, potem 23 procent od reszty w sklepach i rachunkach za prąd.
A tu ciągle Mao i Mao.
A czemu Mao? Bo się niby bogacimy ale połowa budżetu idzie na bomble i emerytów, a tak by się doinwestowało NFZ z budżetu i tyle.

Problem w tym, że najwięksi Mao płacą, a nie że koleś na liniowce zamiast
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek:

tak samo


no to znieśmy wszystkie podatki. Państwo nadal będzie działało tak samo, a ludzie będą mieli więcej pieniędzy. Czemu nikt z rządzących jeszcze na to nie wpadł?
  • Odpowiedz
To skąd państwo ma brać pieniądze na funkcjonowanie? Wolicie anarchizm?


@strfkr: Odróżnij anarchię od anarchizmu. To raz. Dwa: skup się na tym, żeby opodatkować tych, którzy na nieruchomościach zarabiają. Spadki to nie jest zarabianie na nieruchomościach.
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek:

pytałem: "to niech profesor wyjaśni jak powinno działać państwo bez podatków"
odpowiedziałeś: "tak samo"

a teraz piszesz, że "podatki są technicznie konieczne do
  • Odpowiedz