Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam
Jak przygotować się do zrobienia 300km rowerem w jeden dzień? Jaki plan treningowy zastosować? Jestem kompletnie zielony w tym temacie bo nigdy nie trenowałem na rowerze. Najwięcej przejadę 80km. Po tym czasie odcina mi prąd w nogach i jazda rowerem to jeden wielki ból. Mam rower crossowy, ale z gładkim bieżnikiem.
#rower #rowery #kolarstwo #sport



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ten mirkoanonim bo się wstydzisz?
jak zrobić 300 km:
- zaczynaj od mniejszych dystansów
- jedz podczas jazdy, najlepiej węgle, to nie będzie prądu odcinać
- jedź najlepiej po asfalcie z wiatrem
- postaraj się trzymać sensowną prędkość, bo jak będziesz jechał za wolno, to po 15h w siodle odpadnie ci dupa
- ubierz porządne spodenki, możesz użyć też żelu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: uważam że do amatorskiej jazdy na rowerze nada się każdy rower. Ale 300 km przy 20 kmph to 15 godzin jazdy. Żeby zejść do 10 godzin (a to dopiero jest jakiś sensowny wynik) to trzeba aż 30kmph średniej prędkości i to nie jest już amatorska a wyczynowa jazda i potrzeba tu odpowiedniego sprzętu który dużo lepiej wykorzysta możliwości twoich nóg więc musisz mieć kolejny rower - szosę.
  • Odpowiedz
@wujekwichura: tak, sam to nawet odczuwam na swoim śmiesznym rowerku. Kiedyś robiłem po 100 km ale na więcej nie pozwalał mi rower a rower szosowy był słabym pomysłem ze względu na stan dróg i zachowanie innych uczestników ruchu. A nie ma szosy która radzi sobie z dziurami więc odpuściłem.
  • Odpowiedz
@Poemat: cóż, żeby być w czymś dobrym trzeba mieć obsesję i gotowość do poświęcenia pewnych rzeczy. Wykopek też to osiągnie, kwestia czy jest gotów wiele poświęcić się żeby to osiągnąć? Był taki jeden gostek co brał udział w wyścigu i dobrze mu nawet poszło, wielu mu kibicowało, chyba przez całą Polskę jechali.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
- nie może cię nic boleć w trakcie jazdy (chodzi o ból pośladków od niewygodnego siodełka, ból kolan od zbyt niskiego/wysokiego ustawienia siodła, ból nadgarstków, karku itp.)
- jedzenie i picie regularnie to absolutna podstawa, jedząc rzadziej niż co ~1h nie da się szybko zrobić takiego dystansu
- lepszy rower to oczywiście ułatwi ale nadal na kazdym trzeba pedałować więc wskazane jest zrobienie choć raz 150 km jako trening
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak byłem na etapie, że moją życiówką było 65 km, ale kręciłem dzień w dzień do pracy 13km porwałem się na wyjazd 160km, dojechałem, ale miałem takie stany zapalne w kolanach, że nie mogłem chodzić, też rower crossowy.
Jeździj regularnie jakieś nawet 2x w tygodniu 20 km i w weekend kręć jakieś dalsze dystanse 80-120.
Naucz się jeść jadąc, sprawdź co Ci dobrze wchodzi i wmuszaj w siebie jedzenie bo
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie da się tak z miejsca, to trzeba treningów i przygotowania. Musisz dużo jeździć rowerem. Samemu mieć też dobrą kondycję i znać swój organizm.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Nie słuchaj tych co każą tylko jeździć. Do takich dystansów dobrze mieć całe ciało dobrze przygotowane. Od pedałowania przez 10-15h wymiękają mięśnie pleców i brzucha, które muszą równoważyć siłę twoich nóg wciskających pedały. Poza jazdą warto robić ćwiczenia ogólnorozwojowe z naciskiem na mięśnie CORE. Obczaj sobie na youtube "gym with Nino Schurter".
  • Odpowiedz