Wpis z mikrobloga

@Marek_Tempe: Ja się zastanawiam jaka u was musiała być bieda jak u mnie jak miałem komunię w latach 90 na mazurskim zadupiu i dostałem cały hajs za który kupiłem sobie wypasiony rower

To samo moi koledzy z klasy bo śmigaliśmy wtedy równo na swoich nówkach rowerach. To jakiś śląski albo góralski zwyczaj z tym zabieraniem hajsu biednemu dziecku? xD
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe U mnie rodzice wzięli kasę z komunii "na przechowanie" ale powiedzieli żebym sobie wybrał co chcę za to kupić. Stwierdziłem że chcę radiomagnetofon z cd, poszliśmy do sklepu, i jeszcze mi dołożyli do bardziej wypasionego modelu. Mam go do dzisiaj, tylko trzebaby wymienić albo przeczyścić powycierane potencjometry. Przykro mi się robi gdy słyszę o tym jak powszechne było zabieranie dzieciom całej kasy z komunii.
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe: Ja tam byłem raczej biedny, dostałem łącznie 600-700 zł gdzie niektórzy z klasy (jak deklarowali) nawet ponad 2000 (25 lat temu), ale normalnie całą kasę wydałem sam przez 2-3 lata. Co najwyżej starsza siostra mi coś podebrała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W szoku byłem jak się dowiedziałem, że podobno normą jest zabieranie dzieciom pieniędzy z komunii.
  • Odpowiedz
@EnderWiggin: mi stary zlozyl komputer, do ktorego prawie nie moglam sie dostac az nie dostal z roboty laptopa, bo wiekszosc czasu wolnego nawalal w medal of honor i call of duty
  • Odpowiedz
W szoku byłem jak się dowiedziałem, że podobno normą jest zabieranie dzieciom pieniędzy z komunii.


@NieBendePrasowac: Ja tak samo, ale wbrew pozorom to powszechne. Dostałem cały hajs do ręki i kupiłem swój pierwszy telefon. W dalszej rodzinie ludzie zabierali cały hajs i jeszcze mieli pretensje, że organizacja przyjęcia się nie zwróciła xD. Przecież dzieciaki dostają niewielkie pieniądze i połasić się na takie grosze od własnego dziecka to jest jakiś kosmos.
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe: Człowiek uczy się gdzie pieniądze z komunii jak chce zorganizować imprezę na 18stkę i w ramach nauki dorosłości sam musi za nią zapłacić :D
  • Odpowiedz
Przykro mi się robi gdy słyszę o tym jak powszechne było zabieranie dzieciom całej kasy z komunii.


@Trzesidzida: to jest patologia ¯\(ツ)/¯
Nie wyobrażam sobie tego, że rodzice zabierają gówniakom pieniądze. Mi nie zniknęła nawet złotówka. Wręcz przeciwnie, bo mi jeszcze dołożyli do komputera, który chciałem wtedy sobie za to kupić.
  • Odpowiedz
Mój stary mi wkręcił że potrzebuję klawisze i będę na nich grał xD


@EnderWiggin: mi moi wkręcili, że chciałam pojechać w wakacje nad morze i że na to poszła cała kasa z komunii, a ten remont kuchni to tak tylko przy okazji xD
  • Odpowiedz