Wpis z mikrobloga

Socjaldemokraci - podatki progresywne
Kapitaliści - podatki liniowe
Polacy - podatki regresywne.

Od słynnego 15k to wgl powinno być "co łaska". Wiecie teoria skapywania, on kupi 3 mieszkania, a wam skapnie jedno wynająć po atrakcyjnej cenie(cenie rynkowej). Dzięki temu, że np. dentysta jest na b2b to ja płacę zalewie 200 zł za konsultacje 10 min. Pan programista przecież zawsze może olać Polskę i NFZ następnie udać na Zachód i tam nie płacić podatków.

#ekonomia #gospodarka #pracbaza #nieruchomosci
Pompejusz - Socjaldemokraci - podatki progresywne
Kapitaliści - podatki liniowe
Polac...

źródło: temp_file918305128028911064

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pompejusz: Skoro mam ten sam "poziom obsługi" to dlaczego mam płacić więcej? Skoro usługa jest taka sama to i taka sama powinna być stawka niezależnie od formy zatrudnienia i wysokości zarobków.

  • Odpowiedz
@Pompejusz: Imo powinny byc progi dochodowe na składkę ale składka powinna być ustalona rozsadnie i powinna mieć maksymalny limit bo to ze ktos kto zarobi 200k zapłaci teraz 18k a po tych bajerach 9-10k na liniowce to kpina. Tak jak teraz jest to zrobione na ryczałcie jest w miare ok.

Uciekłem na ryczałt po nowym ładzie a teraz od 2025 znowu bede musiał kombinowac bo trace na tych zmianach a
  • Odpowiedz
@Pompejusz: Wszystko spoko, ale co ma składka zdrowotna do podatku?
A po drugie, o-------l sie od mojego hajsu. Kazdy powinien placic tyle samo - ryczatlowa skladke i tyle. A j----e nieroby w---------c od hajsu, ktory zarabiam pracujac po 12h dziennie.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: Zapomniales dodac ze te pierwsze to są UoPy z tona przywilejow gdy na B2B nie ma nic. No ale wtedy nie wyszlaby placzliwa bajeczka o biednych ubogich co to utrzymuja bogatych (placa 1/100 w podatkach tego co bogaci a korzystaja 10 razy wiecej od nich)
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: jakie przywileje względem jdg mają osoby pracujące na UOP? Ja pracuje na UOP, zarabiam tyle, że każdy się dziwi że nie jestem na b2b xD więc chyba przywileje idą w drugą stronę.

@trololo55 i gdsie by s--------ł? Do Europy Zachodniej gdzie podatki są jeszcze wyższe czy do waszej mateczki rasiji konfederackie gówna? Myślę że pana kulczyka bardziej odstaszala by bieda na ulicach spowodowana nierównościami finansowymi wywołana przez niesprawiedliwy
  • Odpowiedz
@Xahil: Slyszales o czyms takim jak L4? Prawa pracownicze? Ty masz refundowane okularki typie nawet i tone innych dupereli xD Ty serio tego nie wiedziales czy rzniesz glupa bo masz 16 lat?
fajnie sie dajesz dymac na hajs ze siedzisz na uop zarabiajac wiecej niz 5k xD
  • Odpowiedz
@Pompejusz Gowno prawda. Należy zacząć od kłamstwa jakim jest składka. Jak sie składasz w pracy na urodziny koleżanki to składka jest równa. Jak jest składka w szkole na wycieczkę to tez jest k---a równa. Jak każdy dostaje ta sama usługę to powinien płacić tyle samo. Składka nie może być progresywna. Jak jest to jest to podatek. Taki podatek juz mamy i nazywa sie dochodowy TADAM. I tak wtedy płaca więcej podatku
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: ale zdajesz sobie sprawę, że takie rzeczy jak "refundowane okularki" są fundowane z FGŚP, na który potrącają każdemu pracownikowi ? Chcesz mieć L4 na JDG to opłać sobie ubezpieczenie chorobowe, możesz to zrobić, nie musisz, co więcej, możesz to zrobić w sektorze prywatnym. Na UOP nie masz wyboru, pozostaje Ci płacić na ZUS. dawaj te tonę innych dupereli, zrobimy fact checking. Powiedz mi ile za samochód zapłaci przedsiębiorca, a
  • Odpowiedz
ale zdajesz sobie sprawę, że takie rzeczy jak "refundowane okularki" są fundowane z FGŚP, na który potrącają każdemu pracownikowi ?

No i co z tego? Wspolny fundusz to wspolny fundusz, de facto ci bez okularkow ci sponsoruja okularki i nie tylko, bo z tego funduszu ci wyplaca jak padnie firma.

Chcesz mieć L4 na JDG to opłać sobie ubezpieczenie chorobowe, możesz to zrobić, nie musisz, co więcej, możesz to zrobić w sektorze prywatnym.


No popatrz OPŁAĆ, cos co ty masz za darmoszke i to w pelnym zakresie xD A ja MUSZE zaplacic za chorobowe a potem jeszcze mam kupic kolejne ubezpieczenie prywatne xDD
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: ja p------e XD najgorsze jest to, że wiem, że jesteś trolem ale c--j, brnę w to dalej xD

Tak jak napisałem, pracobiorca, którego błędnie nazywamy pracodawcą, niczego mi nie opłaca. Idę do pracy, wykonuje swoją pracę i za to dostaje wynagrodzenie, opłacenie ZUS, składki zdrowotnej i ubezpieczenia. To jest część naszej umowy, która nazywa się Umowa o pracę.

piszesz o kupowaniu sprzętu do firmy - wiadomo, nikt tego nie chce zmieniać, natomiast osoba prowadząca JDG, i świadcząca usługi B2B, często nawet korzystając z infrastruktury firmy ma takie same przywileje jak przedsiębiorca mający swój własny legitny biznes, mógłby pracować na UOP ale tego nie robi, własnie ze wględu na to, że UOP jest NIEOPŁACALNE. dla mnie jest to zwykłe
  • Odpowiedz
100k zł.(ryczałt+zus+vat).


@kill15you: Programista nie płaci VATu od swoich uslug, a jedynie przelewa z kupy na kupe. Nie pracuje z klientem indywidualnym, zeby do ceny swojej uslugi doliczac VAT, ktory placi klient koncowy. VAT nie jest mu w zaden sposob nalezny, moze tylko na nim robic odliczenia w ramach swoich wydatkow i inwestycji. Dwoch wspolpracujacych ze soba przedsiebiorcow interesuje stawka netto uslugi.

@Xahil: Sam pracowalem 8 lat na
  • Odpowiedz
@XpedobearX: wyjaśniałem już, że to wpływa na cenę. Mogę jeszcze raz napisać w uproszczeniu: jeśli produkt końcowy kosztuje 100zł + vat a klient ma 100 zł to go nie kupi. Tzn. podatek osłabia rynek albo kroi marżę. Piszecie o strukturze podatków, a ja piszę o tym, że to jest zaciemnianie obrazu bo generalnie każdy podatek sprowadza się do osłabienia rynku/zmniejszenia marż. I tak w tym przypadku żeby klient go kupił
  • Odpowiedz
wyjaśniałem już, że to wpływa na cenę. Mogę jeszcze raz napisać w uproszczeniu: jeśli produkt końcowy kosztuje 100zł + vat a klient ma 100 zł to go nie kupi.


@kill15you: Przeciez kontraktornia jak placi Ci stawke netto + VAT, to pozniej ubiega sie do urzedu skarbowego o zwrot tego VATu xD Inaczej bylbys nieoplacalny wzgledem UoPu. Dlatego VAT miedzy przedsiebiorcami jest zerowy. Ilu programistow prowadzi uslugi do klientow indywidualnych? Kek.
  • Odpowiedz
@kill15you: No oni chyba i tak by nie mogli być na UoP, prawda? Rozmawiamy tutaj o #programista15k i podobnych zawodach (lekarz, prawnik), którzy obchodzą etatowy system. Spora część małych firm nie osiąga takich dochodów co JDG wystawiające jedną fakturę w miesiącu z tytułu "etatu".
  • Odpowiedz