Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś zastanawiał się nad kupnem samochodu to poniżej tabela przedstawiająca przybliżone koszty utrzymania samochodu. Przypadek opisuje ceny dla samochodu średniej klasy segmentu C. Nie są uwzględnione naprawy. Dla porównania koszty wynajmu samochodu w takiej klasie to około 240-320zł/dobę (z opłatami). Na pytanie czy opłaca się kupować samochód czy lepiej wynajmować nasuwa się nam jedna odpowiedź: To zależy!

#motoryzacja #ciekawostki #samochody #finanse #pieniadze #oszczedzanie
lisschytrus - Gdyby ktoś zastanawiał się nad kupnem samochodu to poniżej tabela przed...

źródło: Samochód koszty

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lisschytrus: oc za 2.0 - 500 pln
Wymiana opon 18' z wyważaniem bez paragonu - 100 pln
Przechowywanie opon u teściów - flaszka 30 pln
Nabijanie klimy - nie potrzeba
Odgrzybianie klimy - ozonator pożyczony od brata
Wymiana oleju + filtr - sąsiad teściów ma kanał -
  • Odpowiedz
@lisschytrus: Wymiana opon kosztuje max 100zł, przechowywanie to się robi w domu albo kantorku, koszt 0zł, klimy nie nabijałem ani nie odgrzybiałem od 7,5 roku i śmiga - koszt 0zł, wymiana olejów i filtrów ze własnym zakresie, oszczędzasz minimum 2 stówy. Podsumowując, bez najmniejszego problemu z 2448zł zejdziesz do +/- 1150zł.
  • Odpowiedz
Także z tych kalkulacji można wykasować na dzień dobry 770 zł. A cena OC zależy od marki, rocznika auta i historii szkód, a także wieku samego kierowcy.


@LipaStraszna: Skąd wy takie tanie składki OC bierzecie? W internetach czytam, że średnia składka to 500zł, a ja, we Wrocławiu nigdy nie zapłaciłem niżej niż 1000 (7 lat użytkuję auto, 13 lat mam prawko).

A tak co do tematu @lisschytrus, to jednak wydatki podliczałbym na większym okresie czasu...
Podczas mojej 7 letniej eksploatacji Mazdy (aż się rozsypała, oczywiście rdza) wydałem ok. 15tyś na naprawy (czyli poza kosztami eksploatacyjnymi, o których pisze OP jeszcze - tarcze, klocki przód tył, piasty tył, wymiana zderzaka, wymiana wahacza i kilka innych,
  • Odpowiedz
@aepor:
Cienkie bolki jeżdżą autami z silnikiem 1200 i stąd takie niskie składki.
Nowy Ford Focus zaczyna się od 998 cm3.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Skąd wy takie tanie składki OC bierzecie? W internetach czytam, że średnia składka to 500zł, a ja, we Wrocławiu nigdy nie zapłaciłem niżej niż 1000 (7 lat użytkuję auto, 13 lat mam prawko).


@aepor: OC w małym stopniu zależy od auta - dane auta są raczej po to, żeby cię sprofilować (i żeby przygotować cross-sell na AC). Jesteś z dużego miasta, masz spore roczne przebiegi - nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@lisschytrus lol, co to za kwoty.
OC - 420
PT - 98
Wymiana opon - po co jak można kupić komplet felg stalowych za 500zł na wiele lat i poświęcić dwie godziny rocznie na samodzielną wymianę
Przechowywanie - serio?
Nabijanie - 0, bo jak ucieka to trzeba naprawić. Ja od lat nie nabijałem, a klima działa jak
  • Odpowiedz
@aepor: tak jak napisałem - wszystko zależy od wielu czynników, auta, marki, mocy silnika, szkód w przeszłości czy wspomnianej przez @cichy-spokojny-grzeczny miejscowości zamieszkania. Mało tego, jak korzystasz też z innych ubezpieczeń to niektórzy dają dodatkowe rabaty. Ja mam mieszkanie, auto i inne rzeczy w jednej agencji i dlatego tego wychodzi to taniej, niż gdybym kupował to oddzielnie.

Nie wiem jakie są średnie, ale na 100% 20 letni właściciel 15
  • Odpowiedz
@szasznik: Jak mieszkasz w bloku na 10 piętrze, to raczej ciężko będzie przedłużacz poprowadzić.
@gibbs: Ogólnie większość rzeczy w mechanice samochodowej nie jest ultra-trudne, wszystkiego ogarnięty człowiek nauczyłby się z filmików, potrzeba tylko odpowiedniego miejsca, narzędzi i czasu. Ale jednak brakuje ich nam... A czasem również chęci lub zdrowia. Postaraj się zrozumieć, że każde życie jest inne.
  • Odpowiedz