Wpis z mikrobloga

TLDR: Jako posiadacz względnie nowego sedana z segmentu E już rozumiem, czemu koncerny motoryzacyjne i klienci ubijają ten segment i w sumie to nie polecam kupować xD

Wiem, że pewnie wpis #nikogo, ale po 2 latach jeżdżenia #bmw serii 5 g30 stwierdzam, że auta projektowane jako sedany faktycznie nie mają sensu praktycznego i lepiej jeździć suvem, albo komfortowym busem typu multivan. Z przodu niby jest spoko, dużo miejsca, bo auto jest szerokie, wszystko mięsiste, zabudowane, ale auto mimo tego, że ma 5m bez kilku cm długości jest totalnie bezużyteczne dla więcej, niż dwóch pasażerów. Jeśli ktoś ma siedzieć z tyłu, to muszę się przesuwać do przodu, bo miejsca na nogi jest tyle, że jakiś niskorosły, albo kadłubek będzie mógł zająć wygodnie miejsce. Po przesunięciu odpowiednio pod komfort podróży osoby z tyłu, okazuje się, że ciężko jest wsiąść osobom z przodu (XD). Wynika to z tego, że siedzi się nisko i te nogi jednak potrzebują więcej miejsca, niż w aucie wyższym, gdzie siedzi się wyżej i bardziej "krzesełkowato". Do tego bagażnik w sedanie przy zamykaniu wydaje w sumie odgłos klapania jak w starym lanosie moich rodziców.

Rodzice mają o pół metra mniejsze X1 i normalnie z tyłu da się jechać bez upychania się jak sardynki xD Ba, ostatnio kumpel przewiózł mnie skodą kamiq i było z tyłu z połowę więcej miejsca niż w mojej becie. Wiadomo, komfort trochę inny, ale sama przestronność wewnątrz kabiny była większa, co mnie przytłoczyło aż xD

Wcześniej jeździłem liftbackiem o podobnej długości (seria 3 GT, czyli podniesiona i przedłużona seria 3 f30) i było zajebiście dużo miejsca, więcej miejsca w bagażniku etc. Trochę żałuję, że się napaliłem na tą piątkę G30 i po prostu bez porównania do innych aut kupiłem xD Teraz już wiem, że lepiej sobie kupić jakiegoś #!$%@? multivana z komfortowymi fotelami (który wyjdzie cenowo podobnie do nowej serii 5, czy e-klasy z dodanym minimum wypasu), albo suva segmentu D i będzie więcej miejsca niż w sedanie/kombi segmentu E, a wyposażenie będzie identyczne.

A jeśli jeździ się tylko w dwójkę, to w sumie lepiej sobie kupić auto w nadwoziu coupe albo cabrio xD Poziom praktyczności podobny, a walory wizualne dużo lepsze w sumie

#gownowpis #motoryzacja #samochody
  • 13
  • 0
@modzelem: Czasem żałuję, że nie wziąłem właśnie superba, bo w cenie tego BMW miałbym w tamtym czasie nowszego superba w wersji L&K na pełnym wypasie, a tutaj, to tak średnio.
@Euph0 jeżdżąc Superb’em mam taki problem, że gdzie nie wsiądę to każde auto wydaje mi się małe ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam tu na myśli również właśnie SUVy typu BMW X3, Volvo XC60 czy Porsche Cayenne.