Wpis z mikrobloga

@affairz ja mam emisje z każdego miesiąca, również te majowe, które będą miały inflację marcową ( ͡° ͜ʖ ͡°) w zasadzie opłaca się je sprzedać i kupić emisję z tego msc lub kwietnia i wychodzi się na plus - nie da się na takiej zamianie stracić, więc pewnie to zrobię, ale tym razem pewnie TOS
  • Odpowiedz
ale się ktoś #!$%@? jak mu obligacje EDO przedłużą się na kolejny rok na odczycie 1,9% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@affairz: kolejny idiot, ktory nie rozumie po co si ekupuje obligacje indeksowane inflacja i do czego sluza, bo na pewno nie do zarabiania.
  • Odpowiedz
kolejny idiot, ktory nie rozumie po co si ekupuje obligacje indeksowane inflacja i do czego sluza, bo na pewno nie do zarabiania.


@bin-bash: o kurła pan oswiecony zawital w skromne progi
oswieci nas pan po co sie kupje obligacje indeksowane inflacja?
  • Odpowiedz
  • 1
oswieci nas pan po co sie kupje obligacje indeksowane inflacja?


@dupasmoka: najwidoczniej źle kupowałem do tej pory

generalnie post był w kontekście wahań CPI jakie ostatnio mamy (mieć będziemy)
  • Odpowiedz
oswieci nas pan po co sie kupje obligacje indeksowane inflacja?


@dupasmoka: zeby zachowac wartosc pieniadza, obligacjami indeksowanymi inflacja rzadko przebijesz inflacje, ale mozesz niemal sie z nia zrownac dlugoterminowo. I UWAGA! Najlepsze wyniki masz wtedy gdy inflacja nie jest wysoka tylko niska bliska celu inflacyjnego bez skokow.

Dlatego smiesza mnie leszcze co narzekaja, ze odczyt CPI niski :D
  • Odpowiedz
@BadNigga zamiana dotyczy obligacji które są u kresu swojego życia i chodzi o to, że zamiast wypłacać ci kasę, możesz od razu za ten hajs kupić inne i dostajesz jeszcze 0.01% zniżki xD tak przynajmniej to rozumiem, już raz to robiłem
  • Odpowiedz
@BadNigga: zamienić możesz na koniec trwania obligacji, a nie kiedy sobie tego życzysz.

Co do reszty, EDO nie opłaca się zamieniać, bo płaci się, aż 2 złote za sprzedaż oraz EDO ma procent składany. Na inwestomacie to tłumaczyli, że COI się opłaca(ło) sprzedaż i zakupić nowe, bo inflacja obecnie jest "szalenie" niska.
  • Odpowiedz
@SiDi TOS też mają procent składany. policzyłem że granica opłacalności sprzedania EDO i kupienia TOS to inflacja wysoka na ok 5.29%, jeśli będzie wyższa, warto zostawić EDO
tu liczyłem akurat dla EDO0533, ale dla emisji z podobnego okresu wychodzi podobnie
  • Odpowiedz
@bin-bash ale jak możesz sprzedać obecne i kupić takie z lepszym oprocentowaniem to o #!$%@? ci w sumie chodzi xD


@powodzenia: przeciez mialem beke z goscia @affairz bo napisal, ze ktos kto ma EDO moze sie wku* bo odczyt CPI niski. To oznaczaloby, ze typ nie rozumie zupelnie instrumentu w ktory inwestowal, bo wrecz przeciwnie, powinien sie cieszyc, ze wreszcie oscylujemy wokol celu inflacyjnego a nie wkur*.
  • Odpowiedz
  • 2
@bin-bash: ale kumasz szerszy kontekst? że np. możesz chcieć trzymać ten instrument w dłuższym horyzoncie czasowym, jesteś po pierwszym roku EDO i niekoniecznie zamiana ze stratą na stałoprocentowe trzyletnie TOS kogoś urządza? post pisałem w kontekście inflacji jaka nas czeka w tym roku po odmrożeniu cen energii i dodaniu VATu na żywność, że ktoś może być zły że akurat odświeży mu się na inflacyjnym dołku?

a Ty do takiej prostej
  • Odpowiedz