Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pracait #inwestycje #praca #warszawa #kapital

Mam do Was pytanie oraz chce zaczerpnąć inspiracji jak rozwiązać nasz (mój i żony) problem.

Kariera:
Wraz z żoną ukończyliśmy studia informatyczne z tytułem magistra/inżyniera. Podczas studiów znaleźliśmy staż (ja Python Developer, żona w analityce biznesowej.
Niedługo stuknie nam 30 lat, ja już Senior w przyjaznym korpo (na pracę nie narzekam 3x zdalnie 2x stacjonarnie). Łącznie ok. 20-30h przepracowane w ciągu tygodnia, czasami jak więcej pracy to 1/1. Moje zarobki oscylują w okolicach 40-50tys zł umowa B2B.

Żona jest dosyć wysoko położoną personą, także w korpo w branży co zaczynała. Jej zarobki w granicach 30-40tys netto.

Miejsce pracy: Warszawa

Jesteśmy w stanie miesięcznie odkładać ok. 50-55 tys zł. Od początku kariery większość zarobków odkładaliśmy na konto bankowe. Póki co uzbierało nam się ~3 miliony zł + mieszkanie na własność.

Doszliśmy do wniosku, że pora zainwestować. Pytanie brzmi w co najlepiej zainwestować?

-Chcielibysmy rozłożyć to na 3 różne inwestycje, krótko - długoterminowe.
-kupic mieszkanie pod wynajem? W większym mieście, czy kilka w mniejszym?
-Jak rozporządzić te pieniądze
-Jakim rozwiązanie będzie najlepsze?
  • 107
@Dzonsin: Zawsze się zastanawiam po co pisać takie bajty i kto za tym stoi ale za każdym razem historia jest podobna i ukazał ją @Trauma_Teddy czyli pracownik kołchoźniany który wracając pksem z pracy siedzi i marzy o życiu, robi sobie projekcje w głowie niczym swego czasu jakóbik i później przelewa takie wysrywy na wykop. Jak zarzutka jest złapana to siedzi i czyta z harnasiem w ręku jak inni mu zazdroszczą jakie
@angelofdeath007:
on na produkcji pracuje, jakieś blachy.
kolo 27 lat.
az mi się chciało przeczytać te jego wypociny. jakieś 4k na miesiąc,
gra namiętnie w jakieś zakłady obstawia

od czasu do czasu #!$%@? takie bzdury, a to zarzutka ze spadkiem babci ( tez 5 baniek, chyba lubi te liczbę ) a to jakiś burdel chce zakładać.

ot taki wioskowy głupek. aż się sam dziwie sobie ze czytałem te jego wypociny.
Jesteśmy w stanie miesięcznie odkładać ok. 50-55 tys zł.


@Dzonsin: #!$%@?ąc od tego że to bait to też zobaczcie jakie to jest kuriozum - gro osób w ich wieku nawet nie ma 5k oszczędności, wieczna konsumpcja nawet przez karty kredytowe, kredyt konsumpcyjny na telewizor, wesele, wycieczkę

myślę sobie - średnio rozgarnięci finansowo

a tutaj oszczędności 50k miesięcznie - oszczędności 3kk + mieszkanie własnościowe a oni SZUKAJĄ DALEJ OPCJI OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJI
@Dzonsin:

Na dzień dzisiejszy, pracuje na produkcji części z blachy w branży Automotive w Kielcach. Moje zarobki za 168h pracy 3 zmianowej wynoszą od 4900-5300 netto. Staż w aktualnej firmie to 5 miesięcy - praca przez agencję.

To też ty?
Jesteśmy w stanie miesięcznie odkładać ok. 50-55 tys zł. Od początku kariery większość zarobków odkładaliśmy na konto bankowe. Póki co uzbierało nam się ~3 miliony zł + mieszkanie na własność.


@Dzonsin: Nawet przy tych zarobkach obecnie nikt przed 30ką by nie odłożył takich pieniędzy.
Przede wszystkim dlatego że takich zarobków nie dostał na start a najpewniej rok dwa temu.