Wpis z mikrobloga

Coś się zejsrało z mieszkaniami w moim rodzinnym mieście. Ogłoszeń przybywa, ceny jakby trochę w dół. A najlepsze jest to, że zaczynają się pojawiać ogłoszenia według pewnego schematu- osoba prywatna wystawia 2-3 mieszkania, w stanie deweloperskim, w różnych inwestycjach, których budowa zakończyła się kilka/kilkanaście miesięcy temu. Co najlepsze, to cena za metr jest podobna (chyba nawet trochę niższa) do tej, jaką chciał deweloper. Wiem, bo obserwowałem rynek nieruchomości w tym mieście i widzę, że jeśli ci fliperzy przy zakupach nie dostali jakiejś fajnej zniżki, to teraz sprzedają ze stratą.
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #flipmieszkania #flipperzy
  • 7
A najlepsze jest to, że zaczynają się pojawiać ogłoszenia według pewnego schematu- osoba prywatna wystawia 2-3 mieszkania, w stanie deweloperskim, w różnych inwestycjach, których budowa zakończyła się kilka/kilkanaście miesięcy temu.


@inko-gnito: jakby miał kredyt komercyjny na aktualnych stopach % to jest nieźle udupiony. Bo za każdy 1 mln PLN musi płacić jakieś 8k raty. Może go przycisnęło? Tym co się lekko pali to widzę też że zniżają. Tak jakby wrzucili ofertę
via Wykop
  • 0
@Yuri_Yslin: nie jestem na bieżąco z tematem. Z tego co pamiętam, to miało nie być już żadnego BK, żadnych kroplówek. Coś się zmieniło? Są już jakieś przecieki? Dla kogo będzie BK0%? Dla wszystkich, czy tylko dla wąskiej grupy?
  • 0
@Yuri_Yslin: -no nie wiem widać silny opór społeczny i trzeba go grzać jak spadną słupki po to sie donald opamięta bo na kwotę wolną hajsu nie ma ale już na dotowanie developerów to jest
  • 0
@inko-gnito: Piechociński dziś wrzucił tłita. BK0% wchodzi w drugim kwartale już. Niestety jak najbardziej będą dopłaty, w dodatku obejmą ludzi z mieszkaniami, o ile mają trójkę dzieci, więc oczekuje się kolejnego wzrostu cen o 10-20% w rok.