Wpis z mikrobloga

Czy dobrze czytam, że mając pozwolenie na broń palną w przypadku gdy jesteśmy atakowani możemy tej broni bez problemu użyć?

Wiadomka, skończy się tłumaczeniem i tak dalej, ale #!$%@?ąć komuś w nogę żeby się wycofał to nie problem?

#prawo #bron
  • 22
@richr:
Tak jak każdej innej rzeczy, którą masz pod ręką.
Tyle, że trzeba się liczyć z tym, że prokurator niemal na pewno będzie stawiał zarzuty przekroczenia granic obrony koniecznej.
Podejście jest takie, że jeśli do kogoś strzelasz to zagrażasz jego życiu, więc możesz to robić tylko w obronie życia -- więc pewnie usłyszysz "ale on panu chciał tylko #!$%@?ć, a pan go zabił, nie można tak".
Tyle, że to samo usłyszysz,
@richr: tak, w nogę... Traf w tętnicę udową i chłop się wykrwawia w parę minut. A jeśli nie trafisz to szykuj portfel na rehabilitację i odszkodowania. Broni palnej w naszym kraju mógłbyś użyć może pod warunkiem że agresor pierwszy by cię postrzelił. Ale nie wybronisz się w sądzie jeśli zrobisz mu krzywdę większą niż on Tobie.
@richr: jak zwykle wszystko sprowadza się do tego, że "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale generalnie to tak, dobry papuga na szybkim wybieraniu i pamiętać, żeby absolutnie nie strzelać do wycofującego się już napastnika, a nie daj Boże trafić go w plecy i to 17 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak ktos wyzej wspomniał, pierwsza zasada to zawsze uciekać, a bronić
@richr generalnie jeśli poważnie twojemu życiu zagraża niebezpieczeństwo to nie myślisz o tym czy strzelasz czy nie, jeśli masz czas na myślenie czy strzelać to najwidoczniej nie ma to sensu
@Podstarzaly_Mandalorianin:
Albo idzie ku normalnemu.
Pismaki też już się nie rzucają od razu z nagłówkami "Strzelał do chłopców!".
Widać od czasów jak musieli z dnia na dzień zmieniać kolejne tytuły artykułów w sprawie wojskowego proroka z "chłopców" na "nastolatków", potem na "mężczyzn", żeby skończyć na "pijanym 21- i 23-latku" może coś się nauczyli i nie ferują medialnych wyroków stawiając proroka pod ścianą.