Wpis z mikrobloga

#it #programowanie #praca #pracait #nieruchomosci #pieniadze #inwestycje
Programiści masowo wykupują mieszkania na cyprze. Nie lekarze, nie dyrektorzy firm, nie przedsiębiorcy, nie właściciele film, ale PROGRAMIŚCI korposzczury z pensją ledwo kilka tysięcy powyżej średniej krajowej w warszawie.

Za setkami CV na jedno miejsce do pracy w IT stoją właśnie takie pismaki, które przedstawiają programistów jako niewiadomo jakich bogaczy wykupujących masowo apartamenty za granicą. Inne zawody w tym artykule nie zostały wprost wymienione (wolne zawody), ale zawód programisty jest wyróżniony.

W IT nie zarabia się dobrze. Wg raportów płacowych średnie wynagrodzenie w IT to około 12-14k brutto po latach ciężkiego zakuwania po godzinach nowo wypuszczanych frameworków. Tyle zarabiają budowlańcy, specjaliści HR, księgowi. Dlaczego media kreują programistów na wielkich bogaczy, podczas gdy w innych zawodach zarabia się podobne stawki mniejszym nakładem pracy.
p0melo - #it #programowanie #praca #pracait #nieruchomosci #pieniadze #inwestycje
Pro...

źródło: obraz_2024-03-23_153637509

Pobierz
  • 26
@p0melo: @Sants1 to co wrzuciłeś to jest top topu. Wysokie stanowiska meganerskie i kierownicze. To tak jakby powiedzieć że kierownik budowy zarabia 20k+ - tak są tacy ale oni kierują budowami obwodnic, autostrad, dużych projektów infrastrukturalnych, na jednego takiego przypada 100 zarabiających max 10k, z których raczej nikt nigdy nie będzie miał możliwości pokierować taką dużą budową.

I to że masa ludzi ciągnie do IT to nie kwestia tego że ktoś
  • 3
@wredny_bombelek:

Biotechnolodzy, chemicy zarabiają #!$%@? grosze w labolatoriach. To się dziwisz że ludzie ciągną do IT - i nie jak to się często pisze na wykopie że każdy piekarz i magazynier kończy bootcampa - najczęściej z mojego doświadczenia to właśnie inżynierowie. Ostatnio w zespole przyjęliśmy gościa 32 lata - doktor chemii, mówił że się poddał, nie widzi miejsca do rozwoju i dobrych zarobków w tym kraju w swojej branży.

Co ty
p0melo - @wredny_bombelek: 
 Biotechnolodzy, chemicy zarabiają #!$%@? grosze w labola...

źródło: obraz_2024-03-23_161824434

Pobierz
@p0melo: Nie no, bez jaj xD Programiści od 12-14 to zaczynają. I to netto na fakturę. Ja wiem, że IT to jest szerokie i taki admin to w szczycie zarobi 8k na rękę, a QA to może jeszcze mniej, ale byle programista to tyle ma na wstęp. Potem skoki nie są już może tak spektakularne przy kolejnych awansach, ale +10-20% się znajdzie, czyli de facto senior ma z 16-18k netto. Oczywiście
@p0melo: No bo programiści to masa singli. Mogą więc tam mieszkać i stamtąd pracować. Nie dziwię się. Gdyby nie dzieci sam bym tak zrobił. Cena mieszkania jak w PL tylko zimą nie trzeba ogrzewać więc wychodzi taniej. A przez trzy miesiące lata jak tam jest za gorąco czerwiec, lipiec sierpień mieszkasz w PL i tam wynajmujesz na air-nb zarabiając dobrze.
Zobacz mój wpis:
https://wykop.pl/wpis/75554219/wysokie-ceny-w-pl-i-przyzwoity-kurs-euro-sprawiaja

Miejsce turystyczne, nad morzem, blisko gór centralne
ale zastanówcie się ile zarabiają wasi rodzice np.


@GOHAN: Weź mi nie mów - niestety programista ma pewną barierę w PL którą ciężko przeskoczyć. U mnie rodzeństwo i rodzice w budowlance siedzą(ojciec puki żył) i moje zarobki programisty(30k do ręki) uważają za marne i czasem pytają czy potrzebuję wsparcia finansowego(i czasem korzystałem).
Weź mi nie mów - niestety programista ma pewną barierę w PL którą ciężko przeskoczyć. U mnie rodzeństwo i rodzice w budowlance siedzą(ojciec puki żył) i moje zarobki programisty(30k do ręki) uważają za marne i czasem pytają czy potrzebuję wsparcia finansowego(i czasem korzystałem).


@masz_fajne_donice: Dobry bait nie jest zły XD
@Sants1: No tak się składa, że pracuje w dużym software housie i wiem coś niecoś na ten temat....
@p0melo: aczkolwiek zeby dojsc do wysokich zarobkow w badaniach tez trzeba sie narobic, a i wejsc jest coraz ciezej (malo stanowisk entry level w PL z powodu tanszych lokalizacji jak Indie czy Bałkany)