Wpis z mikrobloga

Zaplusuj ten wpis a za rok zawołam cię i sprawdzimy o ile wzrosły ceny mieszkań po wprowadzeniu BK0%. Porównamy też ze średnim wzrostem zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2024 r. wyniosło 7978,99 zł według GUS. W komentarzach możecie podawać swoje typy. Ja obstawiam 35-40% wzrostu. Wrzucam screen ze średnimi cenami metra w głównych miastach ze strony rynekpierwotny.pl stan na dzisiaj.
#nieruchomosci #gorzkiezale #zalesie #smutnazaba #gospodarka #finanse
Stulejman_Beznadziejny - Zaplusuj ten wpis a za rok zawołam cię i sprawdzimy o ile wz...

źródło: ceny mieszkań

Pobierz
  • 52
Ten kredyt nie jest pod singli chcących kurniki tylko pod tych co planują brać duże mieszkania, które na bk2% i tak się nie łapały. \


@testynaprodukcji: tak tylko tam tez jest jakiś powiedzmy limit wydaje mi się, że on gdzieś na oko zostanie ustalony na poziomie 1,2 mln zł za więcej ludzie nie kupią.
Dodatkowo 200k dla singla na 1.5% oznacza, że te 400-600k będą musiały być na zwykły kredyt, oszczędność nieduża.


@sezonowiec1: a dodatkowo singiel ma mieć limit 10k brutto a zdolność jego dzisiaj to jakieś 400k komercyjny + kredyt 1.5% i się okaże, że max co może kupić to 500k ( 200k dopłat, 300k komercyjny ) + wkład własny.


@acpiorundc: Czyli mówisz, że klitki 25m2 wzrosną do 500k?
Czyli mówisz, że klitki 25m2 wzrosną do 500k?


@Fytyny93: wzrosły przy BK2% i pomimo tego, ze były do wzięcia na BK2% to i tak nie sprzedawały się. Jest jakaś granica, że nawet z dotacją nikt tego nie chce. Taki przysłowiowy ktoś, to dzisiaj może wziąć taką klitkę bo ma zdolność na 440k.